07 Mayıs 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Piri Reiste 18 Mart Etkinliği Yapıldı
20 Mart 2012 Salı 14:19

Piri Reis'te 18 Mart Etkinliği Yapıldı

Özel Karşıyaka ve Güzelbahçe Piri Reis İlköğretim Okulları eş zamanlı olarak düzenledikleri törenlerle Çanakkale Deniz Zaferinin 97. yıldönümünü kutladılar.

Bugün sonuçlarıyla Türkiye’nin ve Dünya’nın tarih seyrini değiştiren çok önemli bir zaferin yıldönümü diyen Özel Karşıyaka Piri Reis İlköğretim Okulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Canan İpek, “Çanakkale savaşlarında zekasıyla, cesaretiyle ve vatan sevgisiyle ülkesini ve Dünya’yı kendine hayran bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onunla birlikte vatanımızın her karış toprağını koruyan, bu uğurda canını feda eden şehitlerimizi saygıyla andık” diye konuştu.

Çanakkale zaferinin 97. yıldönümünde öğrenciler yaptıkları  çalışmalarla hüzün ve coşkuyu tarihle bütünleştirdi.. 3. sınıf öğrencileri Atatürk ile  ilgili canlandırma yaparken 6. sınıf öğrencilerinden oluşan Okul Korosu Dur Yolcu adlı şarkıyı seslendirdi. Okulun Eğitim Danışmanı Turgut Gülpınar Çanakkale İçinde adlı türküyü bir öğrencinin zeybek oyunu eşliğinde seslendirdi. Tüm sınıflar düzeyinde katılım sağlanan Çanakkale Geçilmez adlı piyes ile tören sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları