25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Piri Reisin Satranç Şampiyonları
17 Şubat 2012 Cuma 14:20

Piri Reis'in Satranç Şampiyonları

Orion Vakfı Özel Karşıyaka Piri Reis İlköğretim Okulu’nun bu yıl üçüncü kez gerçekleştirdiği Okul Satranç Birinciliği Turnuvası 4 ayrı kategoride yapılan karşılaşmalarla tamamlandı

2. Sınıflar kategorisinde birinciliği Teodor Alp Kaplanseren alırken, 3. Sınıflar kategorisinde Çağan Uğur, 4.ve 5. Sınıflar kategorisinde Arif Kerem Dayı, 6.7. ve 8. Sınıflar kategorisinde ise Mehmet Tunç birinciliği aldı.

Okulun Satranç Antrenörü Güray Kera  her öğrencinin kendine ait bir çalışma kitabı olduğunu belirterek sistematik bir çalışma olanağı sağlandığını ifade etti. Kera, “Dönem içinde öğrendikleri bilgileri pekiştirme ve maç eksiklerini gidermek, turnuva ortamında yaşanan farklı duyguları özümsemek için yılda bir kez Okul Birinciliği Satranç Turnuvası düzenliyoruz. Derecelere göre Okul Satranç takımına girmeye hak kazanan öğrenciler MEB Okul Satranç yarışmalarına, Satranç Federasyonunun düzenlediği Çocuk liglerine, İl ve İlçe Okul takım yarışmalarına katılırlar” diye konuştu.

Kera hedeflerinin sadece turnuvalarda başarı yapmak değil, araştırma becerisi, karar verme becerisi, dikkat becerisi, yaratıcı problem çözme, risk alma, kendi kendini yönetme becerileri ve empati duygusu gelişmiş bireyler yetiştirmek olduğunu da sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları