14 Mayıs 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Piri Reis Sörfçüleri Alaçatı Kampında
15 Ağustos 2012 Çarşamba 10:52

Piri Reis Sörfçüleri Alaçatı Kampı'nda

Özel Güzelbahçe Piri Reis İlköğretim Okulunun 12 yıldır düzenli olarak gerçekleştirdiği yaz kampı yine öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü

2.3. ve 4. sınıflardan oluşan 80 kişilik öğrenci grubu Çeşme Alaçatı’da  yaptıkları kampta hem eğlendiler hem sörf yapmayı öğrendiler.

Önceki yıllarda Buca Kaynaklar ve Gümüldür’de gerçekleştirilen yaz kampları son 3 yıldır Çeşme Alaçatı’ya taşındı. Çevre konulu proje kapsamında gerçekleştirilen yaz kamplarında 1. Sınıf öğrencileri sadece 1 gece okulda kalarak kamp kültürünü alırken, 5. Sınıf ve üstü öğrenciler ise Marmaris Hisarönü’ndeki UCPA kampında dört gün süreyle deniz sporlarını öğreniyorlar. 2.3. ve 4 sınıf öğrencileri de Çeşme Alaçatı’daki kampta önce çadır kurmayı öğreniyorlar daha sonra Alaçatı Myga Sörf okulundan sörf dersleri alıyorlar. Bu yılda 80 kişilik grupla kampa katılan öğrenciler akşamları da kamp ateşi etrafında eğlenerek güzel bir 2 gün geçirdiler.

Piri Reis İlköğretim Okulları sorumlu öğretmeni Colette Taner, kampların öğrencilerde bağımsızlık ve sorumluluk duygularını geliştirdiğini ifade etti. Taner, “En önemlisi de öğrencilerimiz iki gün boyunca ekransız ve elektroniksiz bir ortamda, doğa içinde, arkadaşlarıyla spor etkinlikleri yaparak eğlenmenin tadına varıyorlar ve sosyalleşiyorlar” diyerek kampın öğrenciler üzerindeki etkisine dikkat çekti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları