23 Haziran 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Piri Reis Öğrencilerinin Uzay Keşfi
02 Mart 2012 Cuma 17:29

Piri Reis Öğrencilerinin Uzay Keşfi

Orion Vakfı Özel Karşıyaka ve Güzelbahçe Piri Reis İlköğretim Okulu öğrencileri ESBAŞ uzay kampını gezerek uzayın bilinmeyen yönlerini keşfettiler.

Uzay kampı gezisi sorumlusu sınıf öğretmeni Senem Denizli gezinin amacının çocukların bilim ve teknoloji alanında bilinçlenmelerini sağlamak, öğrencilerin fen bilimlerine olan ilgisini artırmak, uzay ve uzay teknolojileri alanında bilgilendirerek gelecekteki kariyerleri için onları motive etmek olduğunu söyledi.

Farklı alanlara yönelik düzenledikleri etkinlik ve gezilerle çocukların kendi ilgi alanlarını keşfetmelerini hedeflediklerini kaydeden Denizli, Uzay Kampı gezisinin öğrencilerin fen bilimlerine yönelik olumlu tutum geliştirmelerini sağladığını ve onların bilimsel meraklarını uyandırdığını ifade etti.

Öğrenciler uzayın bilinmeyen yönlerini keşfettikleri gezide sorularına da yanıt bulurken, kamp eğitmenleri de yurt içi ve yurt dışında birçok öğrenci grupları ve çocukları getiren velilerin ziyaret ettiği kampta günübirlik turlarla bilinmeyene keyifli bir yolculuk yaptıklarını kaydettiler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları