05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Piri Reis İlköğretime Yeşil Bayrak Ödülü
13 Haziran 2012 Çarşamba 02:14

Piri Reis İlköğretim'e Yeşil Bayrak Ödülü

Özel Güzelbahçe Piri Reis İlköğretim Okulu eko-okul projesindeki başarıları sonucu Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafından Yeşil Bayrak ile ödüllendirildi.

Çevre konusunda duyarlılığını defalarca ispatlamış bir okul olma özelliğini de taşıyan Özel Güzelbahçe Piri Reis İlköğretim Okulu  Eko-okul projesi kapsamında iki yıldır Su üzerine çalışmalar yapmalarının yanı sıra atıkların değerlendirmesi konusunda da çalışmalarını sürdürdü. Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafından iki boyunca çevre projeleri denetlenen Özel Güzelbahçe Piri Reis İlköğretim Okulu sonunda Yeşil Bayrak ödülünü almaya hak kazandı.

Öğrencilerini çevre konusunda bilinçlendirmek amacıyla her ay doğa yürüyüşleri gerçekleştirdiklerini belirten sorumlu öğretmen Necla Karakaya “Bu yürüyüşlerde öğrencilerimize bitki çeşitleri, çevre temizliği konusunda bilgiler veririz. Ellerimizdeki çöp torbalarıyla orman alanındaki atıkları toplarız. Öğrencilerimiz aynı zamanda evlerinde veya okulda yedikleri  meyvelerin çekirdekleri biriktirir ve o yürüyüşler esnasında orman alanında belirli yerlere bırakarak yeniden filizlenerek ağaç olmasına katkıda bulunurlar” diye konuştu.

Özel Güzelbahçe Piri Reis İlköğretim okulu aynı zamanda her yıl TURMEPA ve DENİZ TİCARET ODASI ile ortaklaşa deniz projelerine katılarak Seferihisar, Urla ve Güzelbahçe’de kıyı temizliği gerçekleştiriyorlar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları