26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Pirelli Köseköy Lisesi Açıldı
14 Ocak 2008 Pazartesi 15:44

Pirelli Köseköy Lisesi Açıldı

Pirelli, ilkokuldan sonra lisesini de, 12 Ocak 2008 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in de katıldığı bir törenle açtı.

Pirelli’nin Sosyal Sorumluluk bilinciyle yola çıktığı eğitim yolculuğunda mutlu sona gelindi. Kocaeli bölgesinde yaklaşık 50 yıllık bir geçmişi olan Pirelli, ilkokuldan sonra lisesini de, 12 Ocak 2008 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in de katıldığı bir törenle açtı.

Dünyanın en önemli lastik üreticilerinden Pirelli, Türkiye’deki 48. yılında bölgesel desteğin önemini eğitime yaptığı katkılarda vurguluyor. Eğitime %100 Destek Kampanyası dahilinde Milli Eğitim Bakanlığı desteğiyle yapılan, İzmit Köseköy Pirelli Lisesi, Milli Eğitim Bakanı Sayın Hüseyin Çelik, Kocaeli Valisi Gökhan Sözer ve Türk Pirelli Lastikleri Murahhas Azası Andrea Pirondini ve yerel yöneticilerin bulunduğu bir törenle açıldı. Milli Eğitim Bakanı Sayın Hüseyin Çelik konuşması sırasında Pirelli Köseköy Lisesi’nin önümüzdeki yıl Anadolu Lisesi olacağını müjdeledi.

İzmit’teki Pirelli İlkokulu ile öğrencilere ilköğretim imkanı sağlayan Pirelli, İzmit Köseköy Pirelli Lisesi’yle de eğitime verdiği desteği perçinliyor. 720 öğrenci kapasiteli İzmit Köseköy Pirelli Lisesi’nde 24 derslik, spor salonu ve laboratuvar bulunuyor.

Türk Pirelli Lastikleri ve Çelikord’un mali desteğiyle yaklaşık 1.5 trilyona malolan İzmit Köseköy Pirelli Lisesi’yle birlikte gelişen bölgenin eğitim ihtiyacına destek sağlanması amaçlanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları