26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Pioneer’dan Yeni Nesil AppRadio
10 Ağustos 2012 Cuma 11:50

Pioneer’dan Yeni Nesil AppRadio

Pioneer Avrupa akıllı telefonlarla birlikte çalışan en yeni araç içi ses sistemi 2012 AppRadio’yu tanıttı.

Pioneer Avrupa geliştirdiği araç içi sistem AppRadio ile sürücülere maksimum eğlence sunuyor. Sürücüler AppRadio ile akıllı telefonlarını ve uygulamalarını otomobillerine kolay ve güvenli bir şekilde entegre edebiliyor.

Bağlanabilirliği yeniden planlama felsefesi ile geliştirilen AppRadio uygulamalarını Andoid telefonların birçoğunu kapsayacak şekilde genişletti. Geliştirilen ilk AppRadio’dan kazanılan tecrübeler sayesinde Pioneer yeni SPH-DA100 bir yandan orijinal cihazın tüm özelliklerine sahipken, diğer yandan da uyumluluğunu, Mobil Yüksek Çözünürlüklü Bağlantı (MHL) veya mikro Yüksek Çözünürlüklü Multimedya Arabirimi (HDMI) bağlantı1 özelliğine sahip akıllı telefonlarla uyumlu hale getirdi.

7 inçlik dokunmatik ekran ve üstün tasarım
SPH-DA100’ün kapasitif dokunmatik ekranının genişliği 7 inçe çıkarılmış.  Ancak cihaz, orijinali gibi, bağlı akıllı telefonun benzer dokunmatik ve hareketsel işaretlerini kullanarak desteklenen fonksiyonların kontrolünü sağlıyor.  Güvenlik ve rahatlık göz önünde bulundurulduğunda, SPH-DA100 eller serbest arama2 imkânı sunan dâhili Bluetooth özelliğine, isteğe bağlı bir araca monte edilebilir arka görüş destek kamerası girişine, aracın direksiyon kontrolleriyle3 ara bağlantıyı sağlayan bir girişe ve dış amplifikatörlerle bağlantıyı sağlayan iki set pre-amplifikatör çıkışına sahip.  

Pioneer Avrupa Ürün Planlama Müdürü Geert Verhoeven, Appradio’nun her iki akıllı telefon platformunu da desteklediğini söyleyerek, “Geçen yıl ilk nesil AppRadio olan SPH-DA01’in tanıtımı gerçekleştikten sonra, tüketiciler hızla bu ürünün potansiyelinin farkına vardılar ve ürünü benimsediler. Bununla birlikte birçok müşterimizin, AppRadio’nun yeni cihazlarla uyumlu hale getirilmesi ve bu cihazları desteklemesi yönünde talebi oldu. AppRadio’yu daha fazla cihazla uyumlu hale getirerek, daha fazla sürücüye akıllı telefonlarını ve uygulamalarını otomobillerine kolay ve güvenli bir şekilde entegre etme imkanı sunuyoruz. Ayrıca, bu genişleme AppRadio ile uyumlu uygulama sayısının daha hızlı artmasını sağlayacak. Çünkü birçok geliştirici aynı zamanda her iki akıllı telefon platformunu da destekliyor” dedi.

Pioneer SPH-DA100 minimum yer kaplayan kontrol düğmeleriyle sade ve basit bir estetiğe sahip. Fonksiyonların ve düzenlemelerin çoğunluğu yüksek çözünürlüklü WVGA (800 x 480) 7-inç kapasitif dokunmatik ekrandan kumanda ediliyor. Bu kapasitif dokunmatik kontrol paneli, uygulama arayüzü, müzik sistemi kontrolü/müzik dinleme, AM/FM radyo ve Bluetooth eller serbest arama özellikleri de dâhil olmak üzere tüm fonksiyonlar için kullanılıyor.

Ücretsiz Pioneer AppRadio uygulaması
SPH-DA100 mevcut SPH-DA01’in dâhili tüm fonksiyonlarına sahip. Ayrıca, ücretsiz Pioneer AppRadio uygulaması ve uyumlu üçüncü taraf uygulamaları kullanılarak akıllı telefon entegrasyonu da gerçekleştirilebiliyor. 

Yeni SPH-DA 100, SPH-DA01’in sahip olduğu RDS bilgi göstergeli (kullanıma sunulduğunda) dâhili AM/FM radyo alıcısı ve bağlı akıllı telefonda kayıtlı tüm müzik dosyalarını kontrol etme/dinleme özelliklerine de sahip. Otomobildeki hoparlörü ve harici mikrofonu kullanarak eller serbest arama imkânı sunan dâhili Bluetooth sayesinde güvenli araç içi telefon kullanımı da son derece kolay.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları