23 Ocak 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Phil Rosenzweig, İK Zirvesinde
28 Ocak 2009 Çarşamba 13:30

Phil Rosenzweig, İK Zirvesi'nde

The Halo Effect kitabı ile iş dünyasında ses getiren Phil Rosenzweig, 14. İnsan Kaynakları Zirvesi'ne ana konuşmacı olarak katılacak.

Phil Rosenzweig, Management Centre Türkiye tarafından düzenlenen 14. İnsan Kaynakları (İK) Zirvesi"nde şirket performansını etkileyen dokuz yanılgıyı anlatacak.

IMD profesörü Phil Rosenzweig"e göre iş dünyasındaki görüşlerimizin çoğu yanılgılar, mantık hataları ve kavram yanlışlıkları tarafından şekillendiriliyor. The Halo Effect …and the Eight Other Business Delusions that Deceive Manager adlı kitabında bu yaygın hataların pek çoğunun maskesini düşüren Phil Rosenzweig önde gelen firmalardan örnekler vererek, Hale Etkisi dâhil olmak üzere, bu hatalarının nasıl geniş alana yayıldığını anlatacak.

Rosenzweig"in orijinal, geleneklere karşı duran ve iş jargonundan arı sunumu, geniş bir yelpazede iş dünyası çalışanlarına ve özellikle de insan kaynakları profesyonellerine hitap edecek. İş dünyasında gerçekle hayali birbirinden ayırt etmek isteyen yöneticiler için eğlenceli ve eğitici bir sunum yapacak olan Rosenzweig, şirket performansını etkileyen dokuz yanılgıyı ortaya koyacak. Phil Rosenzweig"in en son kitabı The Halo Effect ...and the Eight Other Business Delusions That Deceive Managers'da anlattığı şirket performansını etkileyen dokuz yanılgı ise şunlar:

Hale etkisi: Şirket performansına yön verdiğini inanarak iddia ettiğimiz pek çok şey, aslında geçmiş performansa dayanan tanımlamalardır.
İlişki ve sebep yanılgısı: İki şey birbiriyle ilintilendirilebilir. Asıl soru hangisi hangisinin nedenidir?
Tek anlam yanılgısı: Performanstaki herhangi bir faktörün önemini abartma eğilimi.
Noktaları birleştirme yanılgısı: Başarılı firmalarda ortak noktalar aramak işe yaramaz.
Özenli araştırma yanılgısı: Veriler geçerli değilse bulgular şüpheli hale gelir.
Bitmeyen başarı yanılgısı: Bitmeyen başarı planı caziptir ancak gerçekçi değildir.
Mutlak performans yanılgısı: Şirket performansı göreceli bir kavramdır, mutlak değildir.
İşin kötü tarafı yanılgısı: Sebep ile etkiyi karıştırırız.
Kurumsal fizik yanılgısı: Şirket performansı doğanın değişmez kanunlarına uymaz.
(A1Haber)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları