17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
P&G Çalışanlarının Aile Günü
09 Haziran 2008 Pazartesi 10:42

P&G Çalışanlarının Aile Günü

P&G, Gebze Fabrikası'nın 15. yılını çalışanları ve çalışanlarının aileleri ile birlikte kutladı.

Tüketim ürünleri sektörünün lider firması Procter & Gamble (P&G), Gebze Organiza Sanayi Bölgesi"nde (GOSB) ilk kez bebek bezi ve hijyenik ped üretimiyle başlayan yatırımlarının 15. yılını çalışanları ve çalışanlarının aileleri ile birlikte kutladı. Gebze fabrikası yeşil alanında düzenlenen Aile Günü'ne, P&G Türkiye"nin 1000"i aşkın çalışanı, aileleri ile birlikte katıldı. Aile Günü'nde bir araya gelen çalışanlar bu kez fabrikada üretim bantlarının başında değil, kurulan oyun sahalarında eşleri ve çocukları ile birlikte vakit geçirdi.

P&G Kafkasya ve Orta Asya, İsrail Bölge Başkan Yardımcısı ve P&G Türkiye Genel Müdürü Saffet Karpat Aile Günü ile ilgili olarak "Geride bıraktığımız 15 yıl içerisinde kağıt ürünleriyle başladığımız serüvene 2005"te ev ve kumaş bakımı ürünlerimiz de eklendi. Çalışanlarımızın performansı bize güç kattı. Yatırımlarımızı artırdık. Bugün P&G içinde ve Türkiye"de çok önemli üretim merkezlerinden biri olduk. 15 yılda yakaladığımız başarıların bundan sonra da artarak devam edeceğine inancım sonsuz. Türkiye"den dünyaya ulaşan kaliteli P&G ürünlerine imza atan tüm fabrika ekibine ve tabii yoğun çalışma günlerimizde sabır gösteren ve destek veren eşlerimiz, çocuklarımız ve ailelerimize sonsuz teşekkür ediyorum" dedi. 15. yıl anısına, çalışanlar adına ağaç dikmeye de hazırlandıklarını anlatan Karpat, ağaçlandırma çalışması kapsamında dikilecek 2000 fidanla P&G Hatıra Ormanı oluşturulacağını da söyledi.

Şüphesiz, Türkiye"deki en mükemmel tesis olduğunu söylemekten gurur duyuyoruz. En iyi ve en mükemmel, çünkü çalışanlarımıza değer veriyoruz ve yine çok iyi biliyoruz ki çalışanlarımızın her biri bu tesisin sahibi gibi hareket ediyor." diyerek, bu başarıların gerçek sahiplerine seslendi.

Türkiye"de 20. yılını geride bırakan P&G"nin Gebze Organize Sanayi Bölgesi"deki üretim tesislerine bugüne kadar 200 milyon doları aşan yatırımları oldu. Tesislerde iki buçuk yıldır özverili bir çalışma ile, dünya çapında tüm P&G üretim tesislerinde uygulanan, verimliliğin ve üretkenliğin arttırılmasında sıfır hataya ulaşmada tüm çalışanların katılımlarının sağlanmasını amaçlayan Entegre Çalışma Sistemleri (Integrated Working Systems) uygulaması gerçekleştiriliyor. Bu başarılı çalışmalar Gebze Üretim Tesisleri"ni dünyadaki 400 P&G üretim tesisi arasında 36. sıraya yükseltti.

P&G Kalite Mükemmellik Ödülü

Tesis, Entegre Çalışma Sistemlerinin temel taşlarından biri olan, yüzde 100 ve sürekli kaliteli ürün üretimi konusunda, çalışanlarının gösterdiği hassasiyetten ve kalite kontrol sistemlerinin mükemmel çalışmasından dolayı, P&G"de dünya çapında dağıtılan, P&G Kalite Mükemmellik Ödülünü almaya hak kazandı.

Kağıt Ürünleri İhracatında Birinci

P&G Türkiye, toplam 25 ülkeye yılda 200 milyon dolara varan ihracat gerçekleştiriyor. Türkiye"deki üretiminin ortalama yüzde 35'ten fazlası Kafkasya, Orta Asya Cumhuriyetleri ve Rusya gibi yakın pazarlarla, Fransa ve İtalya gibi Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor. Dış Ticaret Müsteşarlığı İhracat Ödülleri"nde 8 yıldır kağıt ürünlerinde liderliğini koruyan P&G Türkiye son iki yıldır temizlik ürünlerinde de 1 numarada yer alıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları