18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
P&G Çalışanları Müşterileriyle Buluştu
23 Haziran 2007 Cumartesi 14:03

P&G Çalışanları Müşterileriyle Buluştu

Genel Müdür ve 252 P&G çalışanının katılımı ile Müşterimizle El Ele etkinliği düzenlendi.

Tüketicilerinin yaşamlarını iyileştirmek için ürün ve hizmet üreten Procter&Gamble (P&G), Genel Müdür Saffet Karpat ve 252 P&G çalışanın katılımı ile Müşterimizle El Ele etkinliğini düzenledi.

P&G’nin kalite ve tüketiciyi en iyi anlama yaklaşımı doğrultusunda ürün ve hizmetlerinin tüm aşamalarında müşterileri ve tüketicilerini daha yakından tanımak ve ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler, çözümler üretmek ilkesiyle düzenlenen etkinlikte, çalışanlar 2 gün boyunca İstanbul’da bulunan 19 süpermarkette, raf kontrolü, tanzim ve teşhir elemanı olarak çalıştı.

Tüketici davranışlarını, ihtiyaçlarını ve karar mekanizmalarını gözlemleme fırsatı sunan etkinlik kapsamında, sabah saatlerinden itibaren farklı çalışma birimlerinden 5 – 8 kişilik ekipler halinde, süpermarketlerde çeşitli görevler üstlenen P&G çalışanları, 2 binin üzerinde tüketici ile yüz yüze görüşme fırsatına sahip oldu.

Gözlemlerden ortaya çıkan fikirler gerçekleşecek

Müşterimizle El Ele etkinliğinde markette çalışanlardan biri de P&G Genel Müdürü Saffet Karpat’tı. İki günlük bu etkinliğin, müşterilerle ve alışverişçilerle temasta olmak adına önemli bir tecrübe olduğunu belirten Karpat, şunları söyledi: “Alışverişçinin nasıl davrandığını, raftan ürünü alırken nelere dikkat ettiğini görmek için iyi bir fırsat… Satın alma kararı çoğunlukla o an veriliyor. Etkinlik bize müşterilerimizle ve alışverişçilerle temas kurma şansı tanıyor. Tüketicilerimize ne kadar yakın olursak, onları ne kadar iyi anlarsak, şirket olarak aldığımız kararlar ve uyguladığımız projeler daha etkili olur.”

Etkinlik kapsamında bu yıl da süpermarketlerde görev alan tüm P&G çalışanlarından, dağıtılan formlara o günkü gözlemlerini, tüketiciye en iyi hangi şekilde ulaşılabileceğini ve şirketin iş yapma şeklini iyileştireceğini düşündükleri fikirlerini yazmaları isteniyor. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da en iyi fikirlerin ödüllendirileceği “Benim Büyük Fikrim” adlı bir yarışma düzenlenecek. Çalışanların formlarda belirttikleri gözlemleri ve önerileri değerlendirilmek ve uygulanmak üzere ilgili departmanlara iletilecek. Yapılacak değerlendirme sonucunda şirketin iş yapma şeklini geliştireceği düşünülen uygulanabilir fikirler hayata geçirilecek.

Geçen yıl düzenlenen etkinlikte P&G çalışanları, Benim Büyük Fikrim yarışmasına 60’a yakın proje ile katıldılar. Yarışmaya katılanları teşvik etmek amacıyla ödüller verilirken, ilk 3 proje uygulamaya geçirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları