17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Peter Nixon AirTiesda
05 Aralık 2007 Çarşamba 11:53

Peter Nixon AirTies'da

AirTies'da, Ses İletimi Sistemleri ARGE Grup Yöneticisi görevine Peter Nixon atandı.

Kablosuz ağlar ve genişbant İnternet erişimi konusunda ürün ve çözümler geliştiren AirTies istikrarlı ve hızlı büyümesine insan kaynaklarını da güçlendirerek devam ediyor. Sektöründe yüzde 60’lık pazar payı ile lider konumdaki AirTies’da, Ses İletimi Sistemleri ARGE Grup Yöneticisi görevine Peter Nixon atandı.

2003 yılından beri Suntel’de ortak ve teknoloji başkanı olarak görev yapan Nixon, bu süre içerisinde çözüm ortakları olan Novell, Vodafone ve Cisco gibi firmalarla birlikte Türkiye’de kamu alanında Belbim, banka alanında HSBC, özel sektörde Şişecam gibi önemli kuruluşlar için network altyapısının kurulumu ve desteği, linux danışmanlığı gibi projelerde yer almış. Ayrıca uzman olduğu VoIP teknolojileri ile ilgili, Kıbrıs, Romanya, Kuzey Afrika ve savaş zamanı olmasına rağmen Irak dahil olmak üzere bir çok ülkede VoIP altyapılarının dizayn ve proje yönetimi aşamalarında bulunmuş.

Mayıs 2002-Haziran 2003 tarihleri arasında ise IP Terminator şirketinde network güvenlik mühendisi olarak çalışan Nixon, şirket ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirdiği finans uygulamalarını, SUSE Linux tabanı üzerinde ücretli ticari yazılımlar yerine açık kaynak kodlu çözümler ile geliştirmesi sayesinde şirketin yüz binlerce dolar kar etmesini sağlamış. Ayrıca kariyer hayatı süresince teknik eğitmenlik de yapmış bir isim olan Nixon, özellikle Asya Pasifik Bölgesinde ve Orta Doğuda teknik güvenlik eğitmenliği sırasında 200’den fazla sistem yöneticisinin eğitimini gerçekleştirmiş. Nixon, eğitim verdiği sistem yöneticileri arasında HSBC, Deutsche Bank, Citibank, IBM Singapur, Avusturalya Vergi Bürosu gibi önemli şirketlerin üst düzey yöneticileri yer alıyor.

Linux, network, telefon (VoIP) ve güvenlik teknolojileri alanında 10 yıllık bilgi birikimine sahip olan Nixon, bu bilgi birikimini özellikle Fortune 500 de bulunan IT yöneticilerine, konferanslara konuşmacı olarak katılarak aktarmaya çalışmış. 2006 yılında Almanya’da düzenlenen “AAA for Fun and Profit” (Eğlence ve kar için Kimlik Denetimi, Yetki ve Hesap Kontrolü) Konferansı, 2005 yılında ise ABD’de ve Almanya’da düzenlenen “VoIP in The Real World” (Günlük Yaşamda VoIP) Konferansı konuşmacıları arasında yer almış bir isim. Ayrıca 2001 yılında Avustralya’nın Sidney şehrinde düzenlenen “Network Security and Linux” (Network Güvenliği ve Linux) Konferansının da konuşmacıları arasında. Nixon, çalıştığı alanda dünyanın önemli isimleri arasında kabul ediliyor.

2001-2002 yılları arasında Kıbrıs Girne’de Vuetec firmasında altyapı mühendisi olarak, uydu-tabanlı dahil tüm network ve server altyapısının dizayn, kurulum ve bakım aşamalarında sorumluymuş. 1998-2001 yılları arasında Avusturalya Sidney’de ITAC Security ve Jigsaw Technology firmalarnda üst düzey güvelik danışmanı ve üst düzey sistem yöneticisi olarak çalışmıştır.

Evli olan Peter Nixon açık kaynak projelerinin gelişimine gönüllü olarak destek veriyor ve fotografcilikla amatör olarak ilgileniyor. Kendisinin Türkiye’de çekmiş olduğu fotograflardan birkaçı yabancı tarih kitaplarında yayınlanmıştır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları