17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PepsiCoya Yeni AR-GE Direktörü
26 Temmuz 2012 Perşembe 16:20

PepsiCo'ya Yeni AR-GE Direktörü

Saadet Demircan, PepsiCo Güneydoğu Avrupa Bölgesi AR-GE Direktörü oldu

PepsiCo Güneydoğu Avrupa Bölgesi AR-GE Direktörlüğüne Saadet Demircan getirildi. PepsiCo’dan önce Danone’de 11 yıl farklı görevlerde çalışan ve son olarak Bebek Beslenmesi alanında Orta Doğu ve Orta Avrupa AR-GE Direktörü görevinde bulunan Demircan, 16 Temmuz itibariyle PepsiCo Güneydoğu Avrupa Bölgesi AR-GE Direktörü oldu. PepsiCo Türkiye AR-GE faaliyetlerinin yürütülmesini sağlayacak olan Demircan, Güneydoğu Avrupa Bölgesi’nin merkezi İstanbul’da çalışmalarına devam edecek.

Yeni görevinde PepsiCo Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı Rob Hargrove’a direkt olarak bağlı çalışacak olan Saadet Demircan, PepsiCo’dan önce Danone’de 11 yıl farklı görevlerde bulundu. Son olarak Bebek Beslenmesi alanında Danone Orta Doğu ve Orta Avrupa AR-GE Direktörü görevinde bulunan Demircan, bu görevinde bebek sütü ve yiyecekleri kategorilerindeki inovasyon çalışmalarını yönetmiş, Orta Doğu ve Avrupa Bölgesi İnovasyon Komitesi Başkanlığı görevinde bulunmuştu. Aynı zamanda, Yerel İş Birimleri ve Global Pazarlama Hızlandırma Birimi arasındaki, platformlar, kalite, gıda güvenliği ve yönetmelikleri konularındaki dengenin sağlanmasına liderlik etmiş olan Demircan, 16 Temmuz itibariyle PepsiCo’daki görevine başladı.

Saadet Demircan’ın Güneydoğu Avrupa Bölgesi AR-GE Direktörü olmasıyla birlikte PepsiCo Türkiye’de kadın çalışanların oranı yüzde 33 olmuş oldu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları