26 Ocak 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Pentaxtan Optio VS20 Fotoğraf Makinası
27 Ocak 2012 Cuma 14:40

Pentax'tan Optio VS20 Fotoğraf Makinası

Pentax Ricoh şirketinin bugün piyasaya sunduğu, Optio VS20 dijital fotoğraf makinesi yepyeni özellikleri ile kullanıcılara kolaylıklar sunuyor.

20x optik yakınlaştırma özelliğinde geniş açı bir makro lense sahip olan üründe, dikey olarak çekim yapmayı kolaylaştırmak için fazladan deklanşör ve yakınlaştırma düğmeleri bulunuyor. Fazladan bulunan denklanşör düğmesi ile artık fotoğraf çekerken şekilden şekile girmenize gerek yok. Makinenizi dikey tutarakta cok rahat fotoğraflar çekmenizi sağlayan bu düğme ile kadrajınız sorunsuz olacak.

Optio VS20’de yüksek çözünürlükte fotoğraflar çekebilmeniz için 16.0 MP çözünürlüğünde bir algılayıcı görev yapıyor. 20x optik yakınlaştırma özelliği sayesinde sınıfındaki en iddialı modellerden biri olan Pentax Optio VS20’de 3.0 inç büyüklüğünde bir ekran bulunuyor. Üründe fazladan sunulan ve dikey olarak kullanım sırasında çekim yapmayı kolaylaştıran düğmeler kullanım kolaylığı sağlıyor. Pentax Optio VS20’de sunulan özelliklerden bir diğeri de Night Snap özelliği. Özellik sayesinde yeterli ışık girmeyen mekanlarda bile net ve yüksek kalitede fotoğrafları yakalayabilmek mümkün. Üründe günlük seyahat fotoğraflarından spor fotoğraflarına kadar birçok farklı ön ayarlı çekim modu bulunuyor.

Temel Özellikler

Geniş açılı 28 mm ve 20X optik yakınlaştırmalı objektif
Pentax Optio VS20, 28 mm geniş açı ile 560 mm süper-telefoto arasındaki odak mesafelerini kapsayan 20x optik yakınlaştırmalı bir objektife sahip. Oldukça geniş olan aralık sayesinde manzaralardan spor etkinliklerine kadar çok çeşitli sahnelerde mükemmel ve canlı fotoğraflar çekebiliyor. Ayrıca, aralarında makro modu sayesinde sadece 1 cm yakınlıktan fotoğraf çekebilmek de mümkün.

Dikey kullanımda zahmetsiz ve rahat çekim
Pentax Optio VS20 deklanşör ve yakınlaştırma sisteminden oluşan ek düğmeleri ile dikey kullanımda çekim yapmayı kolaylaştırıyor. Üründe bulunan hareket algılayıcı sayesinde dikey konum otomatik olarak algılanarak ekrana yansıtılıyor. Kullanıcılar böylece yüksek binaların ve doğal güzelliklerin çekimini yaparken zorlanmıyor. Daha yaratıcı çekimler için dikey kullanım için de ayrı bir tripod bağlantısı bulunuyor.

Olağanüstü görüntü kalitesi
16.0 MP çözünürlüğü, yüksek performanslı SMC Pentax objektifi ve gelişmiş CCD-Shift-Type SR görüntü sabitleme teknolojisi sayesinde, Optio VS20 oldukça yüksek bir görüntü performansı ortaya koyuyor. Fotoğraflar büyütüldüğünde bile kullanıcılar net ve detaylarını kaybetmemiş olarak çıktı alabiliyor. Ayrıca, hareketsiz görüntü çekimleri sırasında Optio VS20 ortamın parlaklık düzeyini algılayarak hassasiyetini ISO 6400 seviyesine kadar yükseltiyor.

En uygun çekim modunun otomatik seçimi
Optio VS20 Pentax tarafından geliştirilmiş bir otomatik moda sahip. Mod sayesinde bulunduğunuz yerdeki koşullara göre en iyi ayarlar otomatik olarak yapılıyor. İsteğe bağlı kullanıcı dostu Blue Sky ve Sunset’in de aralarında bulunduğu 15 çekim modundan birini belirleyerek anında ve hatasız şekilde çekim yaparak en iyi sonuçları elde edebilirsiniz.

Yaratıcı seçenekler için yeni sahne modları ve filtreler
Üç yeni modun eklenmesiyle (Night Snap, Balıkgözü ve Taslak), Optio VS20 zengin bir yaratıcı çekim olanakları sağlıyor. Kullanıcılar üç görüntü arasından tek bir panaromik resmi zahmetsiz bir şekilde oluşturmak için Dijital Panaroma modunu da kullanabiliyor.Modlarının yanı sıra, resmin belirli bir bölümünü göz alıcı bir görsel etki yakalamak için büyütmeyi sağlayan bir Stretch filtre de Pentax Optio VS20’de sunuluyor. 13 farklı filtreden birini kullanarak çekimlerinize çok farklı efektler kazandırabilmeniz mümkün. Dilerseniz farklı uygulamaları düzenlemek için üç görüntü boyutu (4:3, 16:9 ve 1:1) arasından da seçim yapabilirsiniz.

Yüz hatırlama özelliğine sahip otomatik yüz tanıma

Optio VS20 Yüz Tanıma AF & AE ve yeni yüz hatırlama özelliklerini sunuyor. Böylece en iyi ayarlar otomatik  yapılandırılırken önceden fotoğrafları çekilmiş olan yüzlere göre ek bir düzenleme sağlanıyor. Birden fazla kişinin bulunduğu fotoğraf karelerinde herkesin yüzünün net çıkmasını sağlayan özellik aynı zamanda firmanın geliştirdiği Smile Capture gülümseme yakalama özelliğiyle bütünleşerek eğlenceli hatıralar oluşturmanızı kolaylaştırıyor.

Tek tuşla HD video kaydı

Optio VS20 olağanüstü kalitede (1280 x 720 piksel) fotoğraf çekebiliyor.  Kameranın arka panelinde ayrı bir video kayıt düğmesi bulunduğundan, kullanıcı herhangi bir çekim modundayken hemen video kaydetmeye başlayabiliyor. Özellik, kullanıcının daha zengin görsel ifadeleri deneyimlemesini sağlamak üzere üç yeni dijital filtreye de (Balıkgözü, Minyatür ve Taslak modu) sahip.

3.0 inç’lik geniş LCD ekran
Optio VS20’de 460.000 noktaya sahip, yüksek çözünürlüklü 3.0 inç renkli LCD ekran bulunuyor. Büyük ve yüksek çözünürlük sunan ekranda çekime dair ayrıntılar ve tüm ayarlar detaylı bir şekilde göz önünde bulundurulabiliyor. Özel olarak geliştirilen ekranda parlak günlerde çekim yapmayı kolaylaştıran yansıma engelleme ve parmak izi barındırmama özellikleri bulunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları