02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Pentaxtan  0-GPS 1 Fotoğraf Makinesi
10 Haziran 2011 Cuma 14:26

Pentax'tan 0-GPS 1 Fotoğraf Makinesi

Pentax çok yönlü GPS ünitesi yalnızca temel lokasyon verilerini vermekle yetinmiyor, gökyüzü cisimlerinin zahmetsizce izlenmesi ve fotoğraflanması gibi orijinal özellikler de sunuyor.

Kullanıcı O-GPS1"yi Pentax dijital SLR fotoğraf makinesinin flaş yuvasına takarak çektiği görüntüler üzerine, çekim konumunun enlem, boylam, irtifa, evrensel zaman koordinatlarını (UTC) ve yön bilgilerini kaydedebiliyor. GPS konum verisini taşıyan görüntü dosyaları çekim konumlarını takip edebilmek ve PC üzerinde konum verilerini gözden geçirebilmek için kullanılabiliyor. Bu gibi dosyalardaki GPS konum verisi kayıtlı görüntüleri çok daha kolay düzenlemeye ve dosyalamaya imkan tanıyor. GPS verisi fotoğraf makinesinin SR (Shake Reduction)/Sarsıntı Azaltma) sistemi ile birleştiğinde, bu birim Astrotracer, Temel Navigasyon ve Elektronik Pusula gibi ileri uygulamalar sunuyor.

Ana Özellikler
1. Çekim konum bilgisini zahmetsizce kaydeden GPS özelliği
O-GPS1 cihazı uyumlu fotoğraf makinesinin flaş yuvasına yerleştirilerek enlem, boylam, irtifa, evrensel zaman koordinatları (UTC) ve yönü kayıtlı görüntüler üzerine kaydedebiliyor. Kullanıcı Google Earth™ gibi bir harita yazılımı kullanarak kolaylıkla çekim yapılan konumları ve yönleri harita üzerinde yeniden görebiliyor. Bu özellik daha sonra kayıtlı görüntüleri dosyaları düzenlemek ve sıralamak için kolaylık sağlıyor.
2. Zahmetsiz astronomi fotoğrafları için ASTROTRACER
Pentax K-5 veya K-r fotoğraf makinesi üzerine yerleştirilen O-GPS1 gelişmiş Astrotracer özelliği,sunuyor. Fotoğraf makinesinin SR(Shake Reduction /Sarsıntı Azaltma) sistemi ile birlikte çalışan cihazla, gökyüzü cisimlerinin izlenmesi ve fotoğraflanması son derece kolay hale geliyor. Birim, GPS verisinden elde edilen enlem bilgisi ve manyetik ve hız sensörlerinden elde edilen makinenin hizalama verisi ile (yatay ve dikey eğim ve açı) yıldızların, gezegenlerin ve diğer gökcisimlerinin hareketlerini hesaplar. Daha sonra fotoğraf makinesinin görüntü sensörünü cisimlerin hareketleri ile senkronize şekilde hareket ettirir. Bunun sonucunda,geniş pozlamalarda bile yıldızlar ve diğer cisimler bulanık şeritler yerine sabit noktalar olarak görüntülenir. Cihaz, yalnızca bir tripod gerektirip ilave ekvatoral teleskop gibi akesuarlar gerektirmediğinden astronomi fotoğrafçılığını çok kolay hale getiriyor.
3. Herhangi bir noktaya konum atamak için Temel Navigasyon özelliği
O-GPS1 mevcut konumdan belirlenen herhangi bir noktaya olan yön ve uzaklığı hesaplayan Temel Navigasyon özelliği sunar. Kullanıcı kayıtlı görüntülerde kayıtlı konum verilerini kullanarak noktaları konumlayabilir veya kayıt olarak ve/veya PC üzerinde yaratılan konum datasından yükleyerek konum atayabilir.
4. Yön belirtmek ve kaydetmek için Elektronik Pusula
O-GPS1 LCD monitörde fotoğraf makinesinin yönünü gösteren son derece hassas Elektronik Pusula özelliğine sahiptir. Cihaz manyetik sensör ve GPS konum verisi tarafından tespit edilen jeomanyetizma açısını kullanarak, gerçek kuzey ile yönü gösterir. Kullanıcı ayrıca çekilen görüntülere yön verileri kaydedebilir.
5. Diğer özellikler
1) Hafif yağmurlu havalarda kullanmak için suya dayanıklı konstrüksiyon
2) Bağımsız güç kaynağı (bir adet AAA-boy pil)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları