24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Pearson’un İngilizce Okuma Yarışması Sonuçlandı
29 Mayıs 2012 Salı 12:00

Pearson’un İngilizce Okuma Yarışması Sonuçlandı

Pearson’un KKTC Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı ile düzenlediği İngilizce okuma yarışması sonuçlandı

Pearson Türkiye’nin öğrencilerin yabancı dil kullanma becerilerini, İngilizce kitap okuma alışkanlığını ve yaratıcılıklarını geliştirmek amacıyla KKTC Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı ile düzenlediği Okuma Yarışması sonuçlandı.

Devlet ve özel okulların ortaokul ve lise kademelerinde düzenlenen ve 2.350 öğrencinin katıldığı yarışmada Ortaokul seviyesinde, Devlet okulları kategorisinde Bayraktar Ortaokulu öğrencisi Tunahan Demir, Devlet ve Özel Kolejler kategorisinde English School of Kyrenia öğrencisi Khashayar Khosravian birinci olurken, Lise seviyesinde Devlet Liseleri kategorisinde, Kurtuluş Lisesi öğrencisi Gülsen Bayrak, Devlet ve Özel Kolejleri kategorisinde ise Doğu Akdeniz Doğa Koleji öğrencisi Lily Chen birinci oldu.

Yarışma kapsamında, öğrencilerin farklı dil seviyelerindeki Penguin okuma kitaplarından oluşan paketlerde yer alan hikayelerden birini seçerek o hikayenin sonunu yaratıcılığını ve dil becerilerini kullanarak farklı bir şekilde bitirmesi veya hikayenin bittiği noktadan sonra devamını kurgulayarak yazması istendi.  Yarışmanın birincisi İngiltere’de iki haftalık bir dil kursu ile ödüllendirilirken, 2. lik ödülü Ipod, 3. lük ödülü ise Penguin Reader setiydi. SOS Çocuk Köyü yararına düzenlenen Okuma Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler Lefkoşa Merit Otel’de düzenlenen törenle ödüllerini aldılar.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları