26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Paris’te Total Yaz Okulu
13 Ağustos 2012 Pazartesi 16:00

Paris’te Total Yaz Okulu

Paris’te bulunan Total Yaz Okulu’na bu yıl Türkiye’deki farklı üniversitelerden dört öğrenci katıldı.

Son yedi yıldır olduğu gibi bu yıl da “Total Yaz Okulu” kapsamında Afrika’dan Avrupa’ya tüm dünyadan 127 başarılı öğrenci, enerji ile ilgili ana konular hakkında bilgi almak amacıyla Paris’te bir araya geldi. Total Yaz Okulu’na katılma fırsatı elde eden öğrenciler her yaz Total yöneticileri ve sektör uzmanları ile bir araya geliyor. Enerji, ulaşım, strateji ve endüstriyel güvenlik gibi konular üzerine çeşitli atölyelerin düzenlendiği Total Paris Yaz Okulu’nda, interaktif bir ortam yaratıldı. Atölyelerde düzenlenen yarışmalar sonucunda kazanan öğrenciler çeşitli armağanlarla ödüllendirildi. Özel olarak düzenlenen panoramik Paris şehir turu kapsamında Sen Nehri’nde keyifli saatler geçiren öğrenciler, aynı zamanda Paris’in kültürel mekânlarını keşfetme fırsatı yakaldı. Brodway’den gelen müzikal oyuncu tarafından eğitim alan öğrenciler veda gecesinde düzenlenen kabare şovda ekip olarak sahne aldı. Bu yıl yedincisi düzenlenen Total Yaz Okulu’nda Türkiye’yi Galatasaray Üniversitesi İşletme Bölümü’nden Hazal Cankat, Siyaset Bilimi Bölümü’nden Gülgün Güzel, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden Selin Yeşil, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden Onur Karaca temsil etti.

Paris yakınlarında 02-06 Temmuz 2012 tarihleri arasında gerçekleşen Total Yaz Okulu’nda uluslararası lider şirketlerin karşılaştığı stratejik zorlukları tanıma fırsatı bulan öğrenciler, enerji sektörünün uzmanları ile birlikte çalışma fırsatını yakaladılar. Total Yaz Okulu’nda elde ettikleri bu bilgi birikimini iş hayatına taşıma şansı yakalayan öğrenciler yaz okulu sonrasında Total Oil Türkiye’de staj yapma imkânına sahip oldu.

Total Oil Türkiye İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü Ayşe Ürgen konuyla ilgili yaptığı açıklamada sosyal sorumluluk bilincinin önemini vurgularken, “Total Oil Fransa tarafından 7 yıldır Paris’te düzenlenen yaz okuluyla eğitime destek vermeye devam ediyoruz. Her yaz Paris’teki yaz okulumuzda dünyanın dört bir yanından gelen üniversite gençliğini sektör hakkında bilgilendirirken, deneyim paylaşımının olduğu bir ortam yaratıyoruz.  Enerji sektöründe karşılaşılabilecek sorunların, avantajların ve sektörel bilgilerin aktarıldığı Paris Yaz Okulu’nda aynı zamanda farklı kültürleri de bir araya getirmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları