17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Panasonicten Lumix FT3 Ve FX77
22 Şubat 2011 Salı 13:41

Panasonic'ten Lumix FT3 Ve FX77

Panasonic'in yeni Lumix FT3 ve FX77 fotoğraf makineleri her şarta uyum sağlayan özellikleriyle fotoğraf severlerin en büyük yardımcıları.

Panasonic, öncüllerine oranla daha güçlü özellikleri ve dayanıklı tasarımıyla dikkat çeken ayrıca dış mekan kullanımı için özel olarak geliştirilmiş yeni Lumix FT3 dijital fotoğraf makinesini piyasaya sunuyor. Yeni 12.1 megapiksel Panasonic Lumix FT3, 12 metreye kadar suya, 2 metreye kadar düşmeye, - 10 dereceye kadar donmaya ve toza karşı dayanıklı. Dahili GPS fonksiyonu, pusula, yükseklikölçer ve barometre gibi yeni eklenen özelliklerle Panasonic Lumix FT3 maceracı ruha sahip fotoğraf severler için ideal bir görünüm sergiliyor.

Katlanır optik teknolojisi ile esneklikle dayanıklılık bir arada
Panasonic Lumix FT3"ün katlanır optikli LEICA DC VARIO-ELMAR lensi hem yüksek kaliteli görüntüler sağlıyor hem de cihazın dayanıklı tasarımını tamamlıyor. 28 mm geniş açısı ve telefotoda 4.6x"e kadar zum kapasitesiyle dikkat çeken Lumix FT3 gerçek anlamda tüm çekim ortamları için kullanıcılara ihtiyaç duyulan esnekliği sunuyor. Panasonic Lumix FT3"ün bu niteliği özellikle hareket imkanının kısıtlı olduğu su altında fotoğraf çekiminde daha net bir biçimde ortaya çıkıyor.

Kolay paylaşım ve fotoğraflar için 3D efekti
Panasonic TZ20 makine ile birlikte gelen LUMIX Görüntü Yükleyici sayesinde hem fotoğraflar hem de HD videolar yakınlarda bulunan bir bilgisayarın yardımıyla kolayca YouTube ya da Facebook"a yüklenebiliyor. Ayrıca yeni 3D fotoğraf modu sayesinde TZ20 gerçekçi 3D görüntüler üretebiliyor. Bu görüntüler daha sonra VIERA HDTV ya da MPO uyumlu diğer 3D ekipmanlar aracılığıyla izlenebiliyor.

Fotoğrafın tümüne aynı berraklı kazandıran teknoloji
Gücünü 12.1 megapiksel yüksek hızda CCD sensöründen alan Panasonic Lumix FT3, 1920 x 1080 Full HD film kaydı için gerekli yüksek kapasiteli sinyal işlemini yüksek hızda sağlıyor. Bununla birlikte gelişmiş görüntü işlemcisi Venus Engine FHD hem videoda hem de fotoğrafta yüksek kaliteli görüntüleri temin ediyor. Ayrıca akıllı çözünürlük teknolojisini kullanarak görüntünün belli bir bölümünü temel alarak en uygun sinyal işlemini sağlıyor ve böylece tüm görüntüye doğal bir berraklık ve ayrıntı kazandırıyor.

Yürürken bile net fotoğraflar çekmek mümkün
Panasonic Lumix FT3"te iA modunun özellikleri de dikkat çekiyor. Video kaydı esnasında daha fazla düzeltme efekti için geleneksel POWER O.I.S."ye (optik görüntü sabitleyici) aktif mod da eklendi. Bu sayede özellikle yürürken yapılan geniş açılı çekimlerdeki görüntü bulanıklığı azaltılıyor. Ayrıca, Görüntüdeki Bulanıklığı Giderme modu da hareket algılama ve parlaklık kontrolünün güncelleştirilmesiyle kullanılabiliyor. iA modunun devreye girmesiyle birlikte herkesin olabilecek en rahat şekilde güzel fotoğraflar çekmesini sağlayan Yüz Hatırlama, AF Takibi, Akıllı ISO Kontrolü, Akıllı Sahne Seçici ve Akıllı Pozlama gibi özellikler uygun bir şekilde çalışmaya başlıyor.

Dalış, sörf, tırmanma, kayak, snowboard, kamp yapma ve daha pek çok dış mekan aktivitesine dair anıları sahip olduğu üstün niteliklerle fotoğraf ya da Full HD videoya dönüştüren yeni Panasonic Lumix FT3"ün Türkiye'ye geliş tarihi, fiyatı ve renk seçenekleri ileri bir tarihte paylaşılacaktır.

Göz alıcı bir şekilde tasarlanmış Panasonic Lumix FX77"e sahip olanlar ise, Leica Dc Vario-Summarit lens kalitesiyle çektikleri fotoğraflara makyaj yapabiliyor, Full HD video kaydının keyfini her an ve her yerde çıkarabiliyor.

Yalnızca ekrana dokunarak fotoğraflarınıza makyaj yapabilirsiniz
Panasonic LUMIX FX dijital fotoğraf makinesi serisinin yeni üyesi Panasonic Lumix FX77"yi piyasaya sunuyor. Şık tasarımlı ve kompakt hibrit dijital fotoğraf makinesi Lumix FX77 3.5 inç boyutundaki geniş LCD ekranında Akıllı Dokunmatik özelliğini kullanıyor. Böylece fotoğrafı çekilen insanlara makyaj yapılmasını sağlayan Sanatsal Rötuş ve Güzellik rötuşu gibi yeni fonksiyonların da dahil olduğu kayıt ve oynatma esnasında AF (Otomatik Odaklama), Zum ya da Örtücü üzerindeki tüm kontroller dokunmatik yardımıyla sezgisel olarak gerçekleştirilebiliyor.

Yeni Güzellik Rötuşu, Sanatsal Rötuş ve Fotoğraf Albümüm gibi uygulamalar sayesinde daha da göz alıcı bir görünüme bürünen fotoğraflar ve çekilen Full HD videolar LUMIX Görüntü Yükleyici aracılığıyla yakınlarda bulunan bir bilgisayardan YouTube ya da Facebook"a yüklenebiliyor. Ayrıca yeni 3D fotoğraf modu sayesinde TZ20 gerçekçi 3D efektli görüntüler üretebiliyor. Bu görüntüler daha sonra VIERA HDTV ya da MPO uyumlu diğer 3D ekipmanlar aracılığıyla izlenebiliyor.

Gittiğiniz her yerde cebinizde, çantanızda ya da elinizde
Panasonic Lumix FX77"de yeni LEICA DC VARIO-SUMMARIT lens kullanıldı. Makinenin her cebe sığmasına olanak veren ince gövdesine uygun olarak tasarlanan bu yeni lens, geniş açısıyla dinamik manzaralarda olduğu kadar az ışıklı iç mekanlarda ve olağanüstü parlaklık seviyesiyle de gece çekimlerinde oldukça başarılı bir performans sergiliyor.

Full HD video çekimi
12.1 megapiksel yüksek hızda CCD sensörüne sahip olan Panasonic Lumix FX77, AVCHD formatında 1920 x 1080 Full HD video kaydı için gereken tüm niteliklere sahip. Panasonic Lumix FX77 ayrıca akıllı çözünürlük teknolojisi sayesinde çekilen görüntülere doğal bir berraklık ve netlik kazandırıyor. Bunların yanı sıra Panasonic Lumix FX77, FX70"e kıyasla %33 oranında daha hızlı olan otomatik odaklama (Sonic Speed AF) özelliğine sahip. Oldukça hızlı olan çalışma zamanı Lumix FX77"ye süper hızlı tepki sağlarken uçup giden anları fotoğraflamasına da yardımcı oluyor.

Hareketli yaşam tarzı, net fotoğraflar çekmenize engel değil
Panasonic Lumix FX77"de iA modunun özellikleri de dikkat çekiyor. iA modunun devreye girmesiyle birlikte herkesin olabilecek en rahat şekilde güzel fotoğraflar çekmesini sağlayan Yüz Hatırlama, AF Takibi, Akıllı ISO Kontrolü, Akıllı Sahne Seçici ve Akıllı Pozlama gibi özellikler uygun bir şekilde çalışmaya başlıyor. Ayrıca video kaydı esnasında daha fazla düzeltme efekti için geleneksel MEGA O.I.S."ye (optik görüntü sabitleyici) yürürken yapılan geniş açılı çekimlerde görüntü bulanıklığını azaltan Aktif Mod da eklendi.

Tasarımda nazik fakat performansta cesur bir görünüm sergileyen Panasonic FX77 son derece gösterişli ve modern bir yapıya sahip. Gösterdiği yüksek performans ise daha önce hiçbir hibrit dijital fotoğraf makinesinde rastlayamayacağınız türden. Panasonic Lumix FX77"nin Türkiye'ye geliş tarihi, fiyatı ve renk seçenekleri ileri bir tarihte paylaşılacaktır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları