15 Nisan 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Panasonice Türk Genel Müdür
28 Haziran 2011 Salı 18:16

Panasonic'e Türk Genel Müdür

Panasonic Türkiye Satış Direktörü Ahmet Telatar, 1 Ağustos 2011 itibarıyla Genel Müdür görevine atandı.

Panasonic, genel müdür koltuğunu bir Türk’e emanet ederek Türkiye’ye verdiği önemi bir kez daha gösterdi. Panasonic Türkiye’nin genel müdürlük görevini 1 Ağustos 2011 tarihinden itibaren Ahmet Telatar yürütecek. Panasonic Türkiye’nin kuruluşundan beri operasyonun içerisinde yer alan Telatar, şirkette satış direktörü olarak görev yapıyordu. Ahmet Telatar yeni göreviyle ilgili şunları söylüyor: “Panasonic Türkiye ofisinin açılışından bugüne kısa süre içinde çift haneli satış rakamlarına ulaştık. Plazma televizyonlar ve Dect kablosuz telefonlarda tüketici elektroniği satış mağazaları bazında pazar liderliğini elde ettik. Benim de amacım kısa sürede önemli hedeflere ulaşmış olan şirketimin başarısını katlayarak sürdürmek. Panasonic’in en son teknolojinin ürünü, yenilikçi çözümlerini, teknoloji ürünlerinde kaliteye büyük önem veren tüketicilerimize ilk elden sunmayı sürdüreceğiz. Dünyanın en köklü markalarından birinin Türk tüketicilerle buluşma sürecini yönetecek olmak benim için gurur verici. Bugüne kadar sergilemiş olduğumuz başarıları ve sunduğumuz değerleri geleceğe taşıma fırsatına sahip olduğum için büyük bir heyecan duyuyorum. Hedefimiz tüm çalışma arkadaşlarımızla birlikte halihazırda pazarda elde ettiğimiz konumu daha da büyütmek olacaktır.”

Henüz 1,5 yıllık bir sürede şirketin operasyonel altyapısını oluşturma ve en son Panasonic ürünlerini Avrupa ile aynı anda Türk tüketicilerle buluşturma süreçlerini büyük başarıyla yöneten ve 1 Ağustos tarihinden itibaren kariyerini Rusya’da sürdürecek olan Shigeo Suzuki, Panasonic’teki görev değişikliği ile ilgili şu yorumu yapıyor: “1,5 yılı aşkın bir süredir Panasonic Elektronik Satış A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışıyordum. Yeni bir şirket olmamıza rağmen kısa zamanda önemli başarılara imza attık. İstanbul’da yaşamaktan büyük keyif aldım...”

1981 yılından bu yana tüketici elektroniği ürünleriyle Türkiye pazarında bulunan Panasonic, %100 Japon sermayeli bir şirket olarak, Panasonic Elektronik Satış A.Ş. resmi adı ile ticari faaliyetlerine 20 Ocak 2010 itibarıyla başlamıştı.

Ahmet Telatar kimdir?
1972 yılında İstanbul’da doğan Ahmet Telatar, Türk tüketici elektroniği pazarında 14 yıllık bir profesyonel tecrübeye sahip. Boğaziçi Üniversitesi’nden 1995 yılında mezun olan Telatar kariyeri boyunca Profilo, Sony Eurasia ve LG gibi büyük şirketlerde çeşitli ürün müdürü, satış kanal müdürü ve satış müdürü görevlerinde bulundu. Panasonic Elektronik Satış A.Ş.’nin kuruluşundan itibaren satış direktörü görevini üstlenen Ahmet Telatar, 1 Ağustos 2011 tarihi itibarıyla Panasonic Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmaya başlayacak.

Ahmet Telatar evli ve iki çocuk babası.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları