13 Mayıs 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Panasonic’e TIPA 2012’den 2 Ödül
01 Mayıs 2012 Salı 15:35

Panasonic’e TIPA 2012’den 2 Ödül

Panasonic, dünyanın en prestijli fotoğraf ve dijital görüntüleme ödülleri arasında gösterilen TIPA (Teknik Görüntü Basın Derneği) 2012’den iki ödülle döndü.

Panasonic Lumix GX1 dijital fotoğraf makinesi “En İyi Gelişmiş Kompakt Sistem Fotoğraf Makinesi” kategorisinde ödülün sahibi olurken Panasonic Lumix G X Vario PZ 14-42mm lens de “Kompakt Sistem Fotoğraf Makinelerinde En İyi Lens” ödülünü aldı.

1991 yılında kurulan Teknik Görüntü Basın Derneği (TIPA) Avrupa, Güney Afrika ve Amerika Birleşik Devletleri coğrafyasından 14 ülkenin tüketici elektroniği gazetecilerini temsil eden bağımsız bir kurum. TIPA editörleri her yıl 12 ay içerisinde piyasaya sunulmuş olanlar arasından en iyi fotoğraf ve görüntüleme ürünlerini seçiyor.

Panasonic Avrupa Başkanı ve CEO’su Laurent Abadie Panasonic’in TIPA’dan aldığı ödüllerle ilgili şu açıklamayı yaptı: “TIPA ödülleri jürisinde yer alan, uluslararası alanda saygıdeğer basın mensupları tarafından bir kez daha onurlandırıldığımız için çok mutlu ve gururluyuz. Panasonic olarak uzun bir süredir dijital görüntüleme ürünlerimizin olabilecek en iyi fotoğrafçılık deneyimini sunması üzerine çalışıyoruz. Lumix ürünlerimiz son derece şık tasarlanmış, kolay kullanımlı ve son teknolojinin özelliklerini barındıran makinelerden oluşuyor. Çabalarımızın böylesine prestijli bir sektör ödülü tarafından tanınması ve ödüllendirilmesini görmek gerçekten harika.”

Panasonic Lumix GX1
Panasonic’in LUMIX G Micro System dijital fotoğraf makinesi ailesinin bir üyesi olan Lumix GX1 TIPA 2012’de “En İyi Gelişmiş Kompakt Sistem Fotoğraf Makinesi” ödülünün sahibi oldu. Panasonic geçen yıl Lumix GH2 dijital fotoğraf makinesi ile TIPA’da En iyi Kompakt Sistem Fotoğraf Makinesi Uzmanı kategorisinde ödülün sahibi olmuştu.

TIPA jüri sözcüsü GX1 hakkında şu açıklamayı yaptı: “TIPA üyeleri GX1’in tasarımının yanı sıra Light Speed AF (Işık Hızında Otomatik Odaklama) ve Kusursuz Kontrast Otomatik Odaklama sistemleri ve saniyede 4.2 kare çekim becerisinden çok etkilendi. Kayda değer diğer özellikler arasında Full HD video, Dokunmatik Otomatik Odaklama, geniş çeşitlilikte yaratıcı kontroller ve etkileyici 1.444.000 noktalı (opsiyonel) Canlı Vizör yer alıyor.”

LUMIX G X Vario PZ 14-42mm
Panasonic’in LUMIX G Micro System’inin son teknoloji ürünü değiştirilebilir lensi LUMIX G X Vario PZ 14-42mm “Kompakt Sistem Fotoğraf Makinelerinde En İyi Lens” kategorisinde ödülün sahibi oldu.

TIPA jürisi Panasonic’in ödüllü lensi için şunları söyledi: “Sekiz grupta dokuz elemanın yanı sıra dört adet asferik ve iki adet ED lense sahip olan Micro-4/3rds yuvalı Lumix G 14-42mm lens hem sabit çekim hem de video kaydı için ideal bir power zoom olarak öne çıkıyor. Geliştirilmiş dahili Power O.I.S. (Optik Görüntü Sabitleyici) özelliği kaliteli kayıt sunarken Nano Yüzey Kaplama teknolojisi lensten kaynaklanan görüntü bozulmalarını ve yansımaları önemli oranda azaltıyor.”
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları