15 Ocak 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Panasonic SD90 Ve 900 Kamera
22 Şubat 2011 Salı 13:21

Panasonic SD90 Ve 900 Kamera

Panasonic'in en son HD video kameraları 3D(1) ve 2D görüntülerin en iyi şekilde kaydedilmesini sağlayan Gelişmiş 3MOS Sistemini kullanıyor.

Panasonic'in HD video kameralarının yeni amiral gemileri konumuna oturacak olan 900 Serisi ürünler ışık toplama verimliliğini ve az ışıkta bile düşük gürültülü kayıt performansını artıran gelişmiş Crystal Engine PRO teknolojisini kullanıyor. Crystal Engine Pro gürültü seviyesini alışılmış modellere kıyasla yaklaşık %45 oranında azaltıyor. Yeni TM900, HS900 ve SD900, Panasonic'in uzun geçmişi boyunca en iyi görüntü kalitesini sunan Gelişmiş 3MOS Sisteminin avantajlarından sonuna kadar faydalanıyor.

Panasonic tüm yeni modellerinde renk üretimini, çözünürlüğünü ve tonlamayı son derece başarılı bir şekilde geliştirmiş bulunuyor. Optik görüntü sabitleme sistemi de tüm bu geliştirmelerden nasibini alıyor ve hem geniş açılı hem de zum kullanılan Full HD 1920 x 1080 piksel görüntülerde netlik ve canlılığı doruğa çıkarıyor.

2011'in göz alıcı kamera serisine heyecan verici bir yenilik daha katılıyor. 900 Serisi HD kameralar opsiyonel 3D çevrim lensi CLT1 sayesinde üç boyutlu video çekim yapabilir hale geliyor. Kullanıcıların kameralarını bir 3D kamera haline getirmeleri için yapmaları gereken tek şey TM900, HS900 ve SD900 HD video kameralardan herhangi birine lensi takıp Panasonic'in Hollywood filmlerinde kullanılan 3D kayıt teknolojisi eşliğinde güçlü, hayat kadar gerçek 3D görüntüler kaydetmek oluyor. Kullanıcılar 900 serisi tüm Panasonic kameralar sayesinde geçmişte yalnızca sinema profesyonellerine ait bir ayrıcalık olan, kendi 3D filmlerini yaratma imkanına sahip oluyor. Görüntülerin kaydedildiği AVCHD formatı çekilen tüm 3D filmlerin Panasonic 3D VIERA televizyonlarda ve Blu-ray Disc oynatıcı ve kaydedicilerde oynatılmasını sağlıyor ve daha sonra bu görüntülerin düzenlenip DVD ya da bir Blu-ray Disc"e yazılmasına imkan tanıyor.

Panasonic TM900, HS900 ve SD900 konunun hareketliliğinden ötürü oluşabilecek görüntü bulanıklığını ortadan kaldırıyor ve hem net hem de ayrıntıları çok güçlü görüntüler üretiyor. Panasonic bu en yüksek görüntü kalitesine ulaşmak için Leica Dicomar lens, 3MOS sensör ve Crystal Engine PRO'dan oluşan ideal kamera sistemini kullanıyor.

Panasonic'in 900 Serisi kameralarının tümünde kullanılan F1.5 Leica Dicomar lens 46 mm"lik çapı sayesinde önceki lenslerden daha da parlak görüntüler üretiyor ve lens çevresinde oluşabilen ton kaybı ve bozulma gibi etkileri ortadan kaldırıyor. Ghost efekti ve kamaşmayı da bastıran F1.5 Leica Dicomar lens sahip olduğu 35 mm"lik geniş açı sayesinde açı, mekan ve manzara dinlemeden çekim yapabilmek için ideal bir kullanım sunuyor.

Hibrit teknoloji esasına göre çalışan yeni HYBRID O.I.S. (Optik Görüntü Sabitleyici) dikey ve yatay bilek hareketlerinden oluşan görüntü bulanıklığını algılayıp düzeltiyor.

Dokunmatik LCD ekranda sezgisel ve rahat kullanım
Panasonic TM900, HS900 ve SD900 3,5 inçlik boyutuyla kameralarda bugüne kadar kullanılmış en büyük ekrana sahip olmakla kalmıyor aynı zamanda kullanıcılara dokunmatik kontrolün rahatlığını sunuyor. Kullanıcılar yalnızca ekrana dokunarak sabit görüntü kaydedebiliyor(3), zum yapabiliyor ve menüler arasında gezinebiliyor.

Panasonic'in 900 serisi yeni HD video kameralarının Türkiye"de piyasaya çıkış tarihleri ve satış fiyatları ilerleyen bir tarihte belli olacak

Panasonic'in Full-HD portföyüne kattığı yeni Panasonic SD90 video kamera ise, 2D ve 3D 1080p kayıt özelliğiyle şaşırtıcı güzellikte HD görüntüler sunuyor. Ayrıca opsiyonel 3D çevrim lensi sayesinde bir 3D video kameraya dönüşmesi saniyeler alıyor.

Panasonic, HD 3D Ready ve 1MOS sistem özelliğine sahip yeni video kamerasını duyurdu. Amiral ürün olarak nitelendirilen yeni Panasonic SD90, 28mm geniş açı lens, 40x akıllı zum ve HYBRID O.I.S. (optik görüntü sabitleyici) içeriyor, canlı ve net geniş açı ve zum çekimleri yapıyor.

Ödüllü yüksek çözünürlüklü video kamera ailesinin en yeni üyesi olan Panasonic SD90, HD görüntü kalitesinin keyfine varmak isteyenler için ideal bir ürün olmanın yanı sıra benzersiz özellikler ve çarpıcı bir tasarım sunuyor. Bu yeni model, küçük ve kompakt boyutlarından beklenmeyecek ölçüde zengin teknik özellikler içeriyor. 3D çevrim uyumuyla, tamamen yeni hareketli görüntüler yaratmak üzere gerçeklik duygusu olağanüstü derecede gelişmiş 3D kayıt yapabiliyor.

Panasonic SD90'ın bazı özellikleri şöyle sıralanıyor:
Kayıt (Full-HD 1920x1080, 50 Progresif Kayıt)
Benzersiz görüntü kalitesi sunan yeni Panasonic SD90, 28 Mbps bit hızında Full-HD 1920x1080, 50 progresif kayıt yapıyor. Öznenin hareket etmesiyle oluşan ardışık görüntüler ve titremeler minimum seviyeye düşürülüyor; temiz ve detaylı görüntüler üretilerek, kullanıcıların 1080/50p kaydın sağladığı yumuşak görüntülerin ve girift ayrıntıların keyfine varmaları sağlanıyor.

28mm geniş açı ve akıllı 40x zum çekimi ile mükemmel görüntü
Çarpıcı bir rötuş özelliğiyle sunulan Panasonic SD90, 28mm geniş açı ve ultra telefoto 40x akıllı zum ile ekstra çekim çeşitliliği sağlıyor. Özellikle iç mekanda ya da sıkışık alanlarda kayıt için uygun olan 28mm geniş açı, hem özneyi hem de çevre alanı kareye sığdırarak yakın plandan çekim yapmayı mümkün kılıyor.

Yüksek performanslı Akıllı Çözünürlük teknolojisi ve Crystal Engine PRO
Yeni geliştirilmiş Akıllı Çözünürlük teknolojisi, daha hassas ve detaylı görüntüler elde edilmesini sağlıyor. Aynı zamanda, loş ışıkta kaydedilen görüntülerin kalitesini artırıyor ve doğal görünümlü renkler üretiyor. Yeni model, gelişmiş Crystal Engine PRO özelliğini de içeriyor. Bu sayede, yüksek miktarda veriyi anında işleyerek, Full-HD 1920x1080 piksel görüntülerin de ötesine geçebilen, temiz ve net hareketli görüntüler üretiyor.

Yeni HYBRID O.I.S. (Optik Görüntü Sabitleyici)
Yeni HYBRID O.I.S., hibrid bir optik ve elektriksel görüntü sabitleme sistemi olarak tanımlanıyor. Dikey ya da yatay bilek hareketlerinin neden olduğu bulanıklaşmaya ek olarak, bu video kameralar, bütün kolun dikey ya da yatay hareket etmesiyle oluşan hafif bulanıklaşmayı da algılıyor. Algılanan bulanıklaşma, optik sistemde bir lens, elektrik sistemde ise bir sensör vasıtasıyla düzeltiliyor.

3D Çevrim Lensi sayesinde Panasonic SD90 anında bir 3D kameraya dönüşüyor
Panasonic, 2010"da tüketicilere yönelik olarak dünyanın ilk 3D video kameralarını sunmuştu. Bu yıl, yeni 3MOS 3D video kameralara ek olarak, SD90, Panasonic'in genişleyen portföyündeki ilk 1MOS 3D Ready özellikli video kamera olacak. Opsiyonel 3D Çevrim Lensi, Hollywood filmlerini andıran 3D çekim görüntüleri kaydediyor. Panasonic yayın teknolojisini barındıran yeni modeller, kullanıcıların kendi 3D filmlerini kolayca yaratmalarını sağlıyor. Böylece daha önce yalnızca sinema profesyonellerine ait olan bir ayrıcalık olan üç boyutlu çekim yapabilme olanağı artık tüm Panasonic SD90 kullanıcılarına sunulmuş oluyor. Bu görüntüler, evde Panasonic VIERA 3DTV ile kolayca izlenebiliyor, DVD ya da Blu-ray Disc'e kaydedilebiliyor.

Kolay video kaydı için Intelligent Auto (iA)
iA fonksiyonu, tek bir tuşa dokunmak suretiyle en uygun çekim modunu seçiyor. iA, 6 fonksiyondan oluşuyor: yüz tanıma, yeni HYBRID O.I.S., AF/AE izleme, akıllı manzara seçici, yüz algılama ve akıllı kontrast kontrolü. Yüz tanıma, karedeki bir grup insan içinde belli bir kişinin güzel görüntülerini yakalamayı kolaylaştırıyor. Bu fonksiyonla, öznelerin yüzleri kaydediliyor ve bu kayıtlar için gerekli odak ve poz otomatik olarak optimize ediliyor. Kişinin LCD çerçeve içindeki hareketi izleniyor ve böylece ideal bir video çekimi yapılabiliyor. Sisteme en fazla 6 yüz kaydedilebiliyor. Yüzler farklı açılardan ya da her kişinin farklı ifadeleriyle kaydedilerek, çeşitli çekim koşullarında yüksek çözünürlükte netlik sağlanabiliyor. Gülümseme Çekimi ise bir başka kullanışlı fonksiyon olarak sunuluyor. Hareketli görüntü kaydı esnasında video kamera öznede gülen bir yüz algılarsa otomatik olarak durağan görüntü kaydı yapıyor. Böylece kullanıcı, en güzel gülümsemeleri kaçırmıyor.

SD90, küçük boyutlarıyla dikkat çekiyor. Ürün, üstün görüntü kalitesiyle kullanımı kolay bir model ve Full-HD görüntü sağlayan uygun maliyetli bir çözüm arayanlar için mükemmel bir seçenek sunuyor. Panasonic SD90"ın Türkiye'de piyasaya sunuluş tarihi ve satış fiyatı ileri bir tarihte duyurulacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları