28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Pakmayadan Çevreye Katkı
14 Ocak 2008 Pazartesi 17:02

Pakmaya'dan Çevreye Katkı

Pakmaya, Milli Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Seferberliği’ne 2000’den fazla ağaç fidanıyla katıldı.

Dünyanın önde gelen ekmek mayası üreticilerinden Pakmaya, 2000’in üzerinde fidan satın alarak, Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan Milli Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Seferberliği’ne katıldı.

Pakmaya dayanıklı ağaç türlerinden oluşan toplam 2018 fidan satın aldı. Bu fidanlar belirlenen bölgelere dikilecek. Açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan seferberlik kapsamında erozyon kontrolü, ağaçlandırma ve mera ıslah çalışmaları yapılacak.

Pakmaya Düzce Fabrikası Müdürü Naci Söğüt, kampanyaya katılmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade ederek şöyle konuştu:

“Pakmaya çevreyi korumaya her zaman büyük önem vermiştir. Ülkemizin yaşadığı ormansızlaşma süreci ve bu nedenle erozyona uğrayan topraklarımızın çölleşmesi, çocuklarımızın geleceğini tehdit eden en önemli çevre sorunlarından biridir. Milli Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Seferberliği’ne ciddi bir katkıda bulunarak önemli bir çevre sorununa karşı yürütülen mücadeleye destek veriyoruz. Bu desteğimiz sürecektir.”

Fidanların bir bölümü de okullara dikilecek

Pakmaya’nın aldığı fidanlar, dikim bölgeleri belirlendikten ve yerleri hazırlandıktan sonra belirli bir takvim içinde dikilecek. Fidanların bir kısmı Pakmaya tarafından yaptırılan eğitim kurumlarındaki öğretmen ve öğrencilerle birlikte, okulların belirleyeceği alanların yeşillendirilmesinde kullanılacak.

Çevre yönetimi konusunda uluslararası ISO 14001: 2004 belgesine sahip olan Pakmaya, çevreye zarar vermeyecek ve kaynak kullanımında tasarruf sağlayacak uygun teknoloji ve yöntemleri araştırmakta, takip etmektedir.

Çevre ve Orman Bakanlığının yürüttüğü Milli Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrolü Seferberliği hakkında bilgi almak için.
http://www.agaclandirmaseferberligi.gov.tr/

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları