25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Pakmayadan Bağış
25 Haziran 2008 Çarşamba 11:56

Pakmaya'dan Bağış

Pakmaya, Düzce Valiliği tarafından düzenlenen eğitim ve sağlık projelerine 1.25 Milyon YTL bağışta bulundu.

Pakmaya, Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı tarafından başlatılan ve Düzce Valiliği tarafından desteklenen Bir Oda da Senden ve Her Mahalleye Bir Anaokulu kampanyalarının rekor bağışçısı oldu. Ayrıca Pakmaya, açılması planlanan Düzce Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu için de 23 deprem evi tahsis etti.

Pakmaya"nın son bağışlarıyla Düzce"de üniversite hastanesinde kardiyoloji yoğun bakım ünitesi ve oda yapılacak. Pakmaya ayrıca 11 anaokulu inşaatının demir gereksiniminin de önemli bir kısmını bağışlarıyla karşıladı.

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi"nin tefrişi için düzenlenen ilk kampanyaya Pakmaya Yönetim Kurulu Başkanı Canan Pak tarafından Pakmaya adına 425 bin YTL bağış yapıldı. 425 bin YTL"lik bağışın 400 bin YTL"si hastanenin kardiyoloji yoğun bakım ünitesinin tamamlanması için kullanılacak. Kalan 25 bin YTL"si ise döşenmesi gereken 228 odadan bir platin odanın tefrişi için harcanacak.

Pakmaya"nın Düzce"ye 11 yeni anaokulu yapılması kapsamında başlatılan Her Mahalleye Bir Anaokulu kampanyasına verdiği destek ise 250 bin YTL değerinde 160 ton demir oldu.

Meslek Yüksek Okulu"nun açılması için gerekli olan yurt ihtiyacını karşılayacak olan deprem evlerinin değeri ise 575 bin YTL.

Toplam 1 milyon 250 bin YTL tutarındaki bu bağışlar, eğitim, sağlık, kültür ve çevreye verdiği sürekli destekle anılan Pakmaya"nın yüksek sosyal sorumluluk anlayışının en yeni örnekleri arasında yer aldı. 36 yıllık tarihi boyunca Pakmaya, ülkemizin farklı bölgelerinde 14 okul ve 1 okul arsasını Milli Eğitimin hizmetine sundu; birçok sosyal sorumluluk projesini planladı ve uyguladı, kültürel etkinliklere destek verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları