22 Haziran 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
PAGEVden Münazara Yarışması
25 Mayıs 2009 Pazartesi 17:20

PAGEV'den Münazara Yarışması

PAGEV, Enerji, İklim Değişiklikleri, Doğayı Koruma ve Plastikler konulu münazaranın Türkiye ayağını, 30 Mayıs 2009 tarihinde İstanbul İl Genel Meclis Salonu'nda gerçekleştirecek.

PAGEV (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı), 9 Avrupa ülkesinden 1.500 öğrencinin katıldığı ""Enerji, İklim Değişiklikleri, Doğayı Koruma ve Plastikler"" konulu münazaranın Türkiye ayağını, 30 Mayıs 2009 tarihinde İstanbul İl Genel Meclis Salonu"nda gerçekleştirecek. Avrupalı gençleri buluşturan organizasyon, PAGEV"in Avrupa Birliği meslek örgütleri ile kurduğu sıkı işbirliğinin bir sonucu olarak ülkemizde de hayata geçiriliyor. PlasticsEurope (Avrupa Plastik Üreticileri Birliği) tarafından iki yıldır gerçekleştirilen ve bu yıl Türkiye"de ilk kez düzenlenecek PAGEV Türkiye Gençlik Münazara Yarışması"nda, çevresine duyarlı gençler plastik ve çevre konusunda düşündüklerini özgürce savunacak.

PAGEV Türkiye Gençlik Münazara Yarışması, İstanbul Valiliği"nin katkıları ile İl Genel Meclis Salonu"nda 30 Mayıs 2009 Cumartesi günü yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı ve Özel Okullar Birliği"nin desteğiyle İstanbul"daki çeşitli liselerde okuyan 15 - 19 yaşlarındaki öğrencilerle gerçekleştirilecek Türkiye ön eleme yarışmasında; "enerji, iklim değişiklikleri, doğayı koruma ve plastikler" konusunda gençler inandıkları tezleri savunacak. Yarışmanın sonunda en iyi 10 münazaracı jüri tarafından belirlenecek ve kazanan öğrenciler, Ekim 2009"da Belçika"nın başkenti Brüksel"deki Avrupa Birliği Parlamentosu"nda yapılacak Avrupa finalinde Türkiye"yi temsil edecek. Her ülkenin en iyi 10 münazaracısının yarışacağı Avrupa finaline İngiltere, Fransa, Almanya, İspanya, İtalya, İsveç, Polonya ve Çek Cumhuriyeti"nden de öğrenciler katılacak.

PAGEV Başkanı Selçuk Aksoy, PAGEV Türkiye Gençlik Münazara Yarışması ile Türkiye"nin iyi eğitimli, çevresine duyarlı genç neslinin düşündüklerini ve inandıklarını özgürce savunabilecekleri bir fırsat yaratmayı hedeflediklerini belirtti. Selçuk Aksoy, 21. yüzyılın vazgeçilmez maddesi plastiklerin hayatımızdaki yerini tarafsız bir ortamda gençlerin ağzından dinlemenin önemine değinerek bu yarışmanın herkes için ufuk açıcı nitelikte olacağını söyledi.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları