14 Mayıs 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özyeğin Üniversitesi Kapılarını Açtı
15 Eylül 2008 Pazartesi 17:37

Özyeğin Üniversitesi Kapılarını Açtı

Özyeğin Üniversitesi'nde 2008 - 2009 akademik yılı açılış konuşmasını Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin'in yaptığı törenle başladı.

Özyeğin Üniversitesi"nde 2008-2009 akademik yılı, Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin, Rektör Prof. Dr. Erhan Erkut, akademik kadro, öğrenciler ve velilerinin katıldığı bir törenle başladı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin, "Türkiye"nin, hatta dünyanın ihtiyaçlarına cevap verebilen yenilikçi bir üniversite kurmak en büyük hayalimdi. Şimdi bu hayalin gerçeğe dönüşmesinden büyük bir heyecan ve mutluluk duyuyorum" dedi.

Hüsnü Özyeğin konuşmasında öğrencilere, "sizler dört yıl sonrasının en aranılan mezunları olacaksınız" diyerek seslendi. Özyeğin, öğrencilere "Bu üniversitenin kurucuları olarak bizler, öğrenim hayatınızda, iş ve akademi dünyasında yaşadığımız deneyimleri, sahip olduğumuz girişimcilik anlayışımızı ve cesaretimizi, her zaman sizlerle paylaşmaya hazır olacağız" sözü verdi.

Hüsnü Özyeğin, Özyeğin Üniversitesi"nin akademik kadrosuyla ve yenilikçi öğrenim anlayışı ile Türkiye"de yüksek öğrenimin standartlarını ileriye taşıyacağını belirtti. Özyeğin, üniversitenin, "sorunlardan ürken değil çözüm üretmekten zevk alan, takım çalışmasını seven, değişime açık, bilgi yaratmayı bilen bireyler yetiştirmek" için yola çıktığını sözlerine ekledi.

"Özyeğin Üniversitesi öğrencilerin üniversitesi olacak."

Protokol sıralarının öğrencilere ayrıldığı açılış töreninde, Özyeğin Üniversitesi"nin ilk yıl öğrencileri adına Ezgi Bayraktar bir konuşma yaptı. Bayraktar konuşmasında "Arkamda dopdolu bir geçmiş, önümde de milyonlarca kapı bulacağıma inandığım için Özyeğin Üniversitesi"ni seçtim" dedi. Bayraktar sözlerine şöyle devam etti: "Bizler sadece üniversite öğrencisi olmayacağız. Özyeğin Üniversitesi"ni hayata geçirmede biz öğrencilere büyük sorumluluklar düşecek. İşte Özyeğin Üniversitesi"nin yenilikçi eğitim anlayışı da burada yatıyor".

"Hedefiniz her zaman birincilik olsun"

Açılış töreninde Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Erkut 2008-2009 yılının ilk dersini konuklar ile paylaştı. Özyeğin Üniversitesi"nin kayıt yaptıran öğrencilerin %85"inin lk altı tercihi arasında yer aldığının altını çizen Erhan Erkut konuşmasına şöyle devam etti: "Üniversitemizi seçen öğrencilerimiz tam Özyeğin Üniversitesi"nin aradığı öğrenciler: Araştırarak, sorarak ve öğrenerek Özyeğin Üniversitesi"nin tercih ettiler. Özyeğin Üniversitesi"nin kendilerine sunabileceği fırsatları gördüler ve bu üniversitenin ilk öğrencileri olarak risk aldılar. Girişimci ve yenilikçi bir üniversitenin aradığı bütün özellikler öğrencilerimizde var."

Prof. Dr. Erhan Erkut, öğrencilere," Sakın ÖSS sınavı bitti artık rahatladık demeyin. Esas şimdi çalışma tempomuz artacak" dedi. Erkut, öğrencilerden hem öğrenimleri hem de iş hayatları süresince kendi sınırlarını daha ileriye taşımak için çok çalışacaklarına söz vermelerini istedi. Erhan Erkut "Ancak en iyisini yaparak ülkemizin gelişmişlik seviyesini zirveye taşıbilirsiniz. Hedefiniz her zaman en yukarısı olsun" diyerek sözlerini tamamladı.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları