29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özpamukçuya Başarıya Yürüyenler Ödülü
22 Nisan 2011 Cuma 13:21

Özpamukçu'ya Başarıya Yürüyenler Ödülü

Capital dergisi ve Johnnie Walker'ın birlikte gerçekleştirdiği Başarıya Yürüyenler yarışmasında Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu birinci oldu.

Capital dergisi ve Johnnie Walker"ın birlikte gerçekleştirdiği Başarıya Yürüyenler yarışmasında dereceye giren Genel Müdürler Esma Sultan Yalısı"nda gerçekleştirilen özel gecede ödüllerini alırken; sahnede izleyicileri şaşırtan sürprizler vardı. Ali Sabancı"nın onur konuğu olduğu gecede Başarıya Yürüyenler yarışmasında birinciliğini Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu kazandı.

İş dünyasının önde gelen dergisi Capital ve dünyanın lider viski markası Johnnie Walker"ın birlikte gerçekleştirdiği Başarıya Yürüyenler"de büyük heyecan bu yıl da devam etti. Başarılı genel müdürlerin internet üzerinden oylamasına 100 binin üzerinde katılım oldu. İş dünyası tarafından her sene artan bir ilgiyle takip edilen yarışmanın internet üzerinden yapılan oylamalarla adaylar kıyasıya yarıştılar ve jürinin seçimiyle dereceye girenler Esma Sultan Yalısı"ndaki final gecesinde ödüllerini aldılar. Türkiye"nin 40 yaş ve altındaki en başarılı genel müdürlerinin seçildiği Başarıya Yürüyenler yarışmasının final gecesinde heyecanla birlikte sahnede renkli görüntüler de vardı.

Gecede Diageo Genel Müdürü Aydın Soysal, sanatçı Serra Yılmaz"la birlikte gecenin ev sahipliğini ve sunuculuğunu üstlendi.

Yarışmaya özel ödül tasarımı başarılı tasarımcı Derin Sarıyer tarafından yapıldı. Sarıyer, karşılaşılan güçlükler ne olursa olsun, hiçbir zaman mücadeleyi bırakmadan hedefine doğru yürüyen Johnnie Walker"ın hikayesinden ilham alan tasarımını birbirini takip ederek yükselen bir silindirin üç eşit diliminin birbirleriyle uyumlu ilişkisine odaklanarak kurguladı.

Gecenin onur konuğunun Ali Sabancı olduğu ödül töreninde, dereceye giren genel müdürler Burhan Öcal ile birlikte sahneye çıkıp canlı performans sergileyerek büyük alkış aldılar.

Final gecesinin bir başka sürprizi ise yönetmenliğini ve senrayosunu Levent Kazak"ın yapımcılığını ise Elif Dağdeviren"in üstlendiği, Keep Walking -(İlerlemeye Devam) felsefesinden ilham alan ve üç farklı başarı öyküsünden oluşan kısa film ilk kez ödül töreninde gösterimi oldu. Gecede konuşan Ali Sabancı "Artık ne yapıyorsak farklı yapmamız gerekiyor" derken sözlerine şöyle devam etti : "Muhakkak ki başarılı olmak için risk almak ve aldığınız riskin arkasında durmak gerekiyor. Ben bir gün amcam Sakıp Bey"e ben gidiyorum dedim. O bana niye gidiyorsun burada her şeyin var dedi. Ama risk almadan hiçbir şey olmuyor ve erken yaşta risk almak gerekiyor. Eşim bana o gün fazla risk alma 25 milyon doları geçme demişti. Bugün yatırımlarımız 3.2 milyar dolara geldi. Başarılı da olduğumuzu düşünüyorum. Barıya ulaşmak için bu arada mutlaka elde ettiğiniz kârı paylaşmanız lazım. Ekibe önem vermek ve başarıyı ekiple paylaşmak büyük önem taşıyor. "

Tören sonrası gerçekleşen koktelyde gazeteci Mehmet Yılmaz DJ"lik yaparak bir başka sürprize imza attı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları