24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özgür Müstecaplıoğluna Seçkin Hakem Ödülü
20 Mart 2012 Salı 17:41

Özgür Müstecaplıoğlu'na Seçkin Hakem Ödülü

Koç Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgür E. Müstecaplıoğlu, Amerikan Fizik Derneği’nin belirlediği 2012 yılı Seçkin Hakemleri arasında yer aldı.

Koç Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgür E. Müstecaplıoğlu, 2012 yılının Şubat ayında Amerikan Fizik Derneği tarafından hazırlanan, Seçkin Hakem Listesi’ne seçildi. 2008 yılından bu yana her yıl 150 bilim insanının seçilmesiyle gelişen listede, çoğunluğu Amerika, Almanya, İngiltere, Kanada, İspanya ve Fransa olmak üzere, 45 farklı ülkeden seçkin hakem yer alıyor.

Bu yıl 60 bin kadar aktif hakem arasından 149’u listeye dahil edildi. 20 yılı aşan hakemlik süreci özelliği aranan hakem listesi seçimlerinde; Türk üniversiteleri arasında ilk kez Koç Üniversitesi ve Öğretim üyesi Doç. Dr. Özgür E. Müstecaplıoğlu listede yer aldı.

Liste, Amerikan Fizik Derneği tarafından bilimsel dergilerinin yüksek standartlarda makaleler kabul etmesi konusunda üstün katkılar yapan hakemleri onurlandırmak için oluşturuluyor. Seçkin Hakem ödülü kişinin Amerikan Fizik Derneği Üyesi olup olmadığına, etnik kökenine, ülkesine veya araştırma alanına bakılmaksızın, sadece bilimsel makale değerlendirmelerinde yüksek kalitede bilimsel eleştiri, yol göstericilik, vaktinde titiz raporlar sunabilmek gibi kriterlere dayanılarak verilen ve yaşam boyu taşınan onursal bir ödül.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları