24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özel Özürlü Bakım Merkezlerinin Hizmet Standardı Tartışıldı
25 Ocak 2012 Çarşamba 22:49

Özel Özürlü Bakım Merkezlerinin Hizmet Standardı Tartışıldı

Türkiye’nin birçok ilinden gelen Özel Bakım Merkezi Temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen Özel Bakım Merkezleri Çalıştayı 23 Ocak 2012 tarihinde Ankara Başkent Öğretmen Evi’nde yapıldı.

Türkiye’de bugün sayıları 108’e ulaşan Özel Özürlü Bakım Merkezlerinin hizmetleri iyileştirilerek özürlü vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunmak amacıyla yapılan çalıştay Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Dr. Aylin ÇİFTÇİ’nin açılış konuşmasıyla başladı. Sayın ÇİFTÇİ, mevcut hizmetlerin işleyişinde karşılaşılan sorunlar ve bunlara çözüm önerileri geliştirilerek çalışmaların yoğun bir şekilde devam edeceğini belirtti.  Sahada birebir uygulayıcı olan Özel Bakım Merkezi temsilcilerinin yenilikçi görüşlerinin çalışmalara yön vermesi açısından bu çalıştayın önemli olduğunu ifade etti. Ayrıca Özel Bakım Merkezlerinin özellikle akıl hastaları ve zihinsel özürlüler konusunda önemli bir boşluğu doldurduğunu vurguladı.

Katılımcıların sorunlara genel bir bakış açısıyla değindiği tanışma kısmından sonra çalıştayda özel bakım merkezlerinin fiziki standartları, personel politikası, özürlü bakım standartları ve finansman politikaları konularında dört ayrı grup çalışması yapıldı. Katılımcıların sahada gözlemledikleri sorunları birebir paylaşıp çözüm önerilerini tartıştığı grup çalışmalarının sonunda ortak görüş ve öneriler rapor halinde düzenlendi.  Bu rapor doğrultusunda özel bakım merkezlerimizde sunulan bakım ve hizmet standartlarının arttırılması hedeflenmektedir.

Çalışma grupları raporları sunulduktan sonra Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Dr. Aylin ÇİFTÇİ’nin yapılan çalışmaları özetlemesinin ardından, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar yardımcısı Dr. Gazi ALATAŞ yaptığı konuşmasında; Bakım hizmetleri ile ilgili yeniden yapılandırma çalışmalarında toplantıda alınan sonuçların yararlı olacağını belirterek verimli bir çalıştay olduğunu ifade etti. Toplantı Özel Özürlü Bakım Merkezleri Derneği tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar yardımcısı Dr.Gazi ALATAŞ, Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Dr. Aylin ÇİFTÇİ ve Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü idari personeline plaket vermesi ile son buldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları