18 Nisan 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Özel Eğitime Shell & Turcas Desteği
08 Şubat 2012 Çarşamba 10:38

Özel Eğitim'e Shell & Turcas Desteği

Shell & Turcas’ın Derince’de bulunan iki katlı binası, düzenlenen imza töreniyle özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklar için okul haline getirilmesi amacıyla Kocaeli Valiliği’ne devredildi

Gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle toplumsal değer yaratan Shell & Turcas,  çok anlamlı ve örnek bir adım daha attı. Shell & Turcas, Derince’de bulunan binasını, okul haline getirilmesi için Kocaeli Valiliği’nin kullanımına verdi. Devredilen iki katlı bina, özel eğitime ihtiyaç duyan çocukları, okula kavuşturacak. Okulun adı Shell & Turcas Eğitim Uygulama Okulu ve Eğitim Merkezi olacak.

Kocaeli Valiliği’nde düzenlenen imza töreninde, Kocaeli Valisi Ercan Topaca ile Shell & Turcas Petrol CEO’su Jacek Dziembaj anlamlı projenin ilk adımını attılar. Törene ayrıca, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, Shell & Turcas Petrol Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Aksoy, Shell & Turcas Petrol Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Tecmen ve Shell & Turcas Petrol Derince Madeni Yağ Üretim Tesisi Tedarik Zinciri Müdürü Onur Akcan katıldı.

Shell & Turcas, gelecek için değer yaratır

Shell & Turcas’ın sosyal sorumluluk anlayışının temelinde, topluma doğrudan katkı sağlayan projeleri hayata geçirerek değer yaratmak yatıyor. Shell & Turcas Petrol CEO’su Jacek Dziembaj konuşmasında, “Shell & Turcas, kurulduğu 2006 yılından bu yana Türkiye’de her zaman sorumluluk anlayışıyla hareket etmiştir. Bu anlayış çerçevesinde, toplumsal gelişime çok güçlü katkılar sağlayan Shell & Turcas, desteğini bu kez özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklar için çok anlamlı bir adıma dönüştürdü. Elimizdeki kaynakları halkın kullanımına açarak bu ülkenin bireylerine ve toplumsal refaha katma değer sağlamış oluyoruz. Okula dönüştürülmek üzere Kocaeli Valiliği’nin kullanımına devrettiğimiz bu bina, çocuklarımızın hayata daha güçlü sarılmasını sağlayacaktır” dedi. 

Shell & Turcas Petrol Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Aksoy ise; “Shell ve Turcas 170 yıllık tecrübelerini Türkiye’de daha güçlü devam edebilmek için birleştirdi ve dünya çapında birliktelik oluşturdu.Türk Petrol ve Shell’in Türkiye’de çok önemli hizmetleri vardır. Bu hizmetler devam edecektir. Bu ülkedeki en önemli yatırım gençliğe ve eğitime yapılan yatırımdır. Bu hizmet de artık Shell & Turcas’ın bir okuludur” diye konuştu.

Sosyal tesis olarak yapıldı

Bina, 1992 yılında Shell’in fabrikasında çalışanlar için sosyal tesis olarak inşa edildi. İki katlı yapı, bir süre Kültür Merkezi ve Öğretmenevi olarak da kullanıldı. Bina, gerekli düzenleme ve tadilat işlemlerinin ardından öğretime açılacak. Shell & Turcas Eğitim Uygulama Okulu ve Eğitim Merkezi’nde Shell & Turcas tarafından toplumsal bilincin artmasına yönelik eğitim çalışmalarının yapılması da hedefleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları