17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Oytekten 295 Okula Bilişim Sınıfı
02 Ağustos 2007 Perşembe 14:28

Oytek'ten 295 Okula Bilişim Sınıfı

OYTEK, Ulaştırma Bakanlığı’nın Milli Eğitim Bakanlığı için hayata geçireceği proje kapsamında 295 okula Bilişim Sınıfı kuracak.

Milli Eğitim ve Ulaştırma Bakanlıkları, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı 1.500 okula bilişim sınıfı kurulması, 17 bin okula Internet erişimi sağlanması ve Internet abonelik maliyetlerinin Ulaştırma Bakanlığı’nca karşılanmasını öngören protokolü imzaladıktan sonra konuyla ilgili çalışmaları başlattılar.

Bilgi toplumumun geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla bilgisayar okur yazarlığı da dahil olmak üzere bilgi teknolojilerinin yaygınlaştırılmasına yönelik hizmetleri Evrensel Hizmet Kanunu kapsamına alınmasıyla birlikte Ulaştırma Bakanlığı’nın açtığı ihalede yer alan OYTEK, 295 okula Bilişim Sınıfı kuracak.

OYTEK Genel Müdürü Altay Elbek konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “OYTEK, kurulduğu günden beri kamu kurumları ve vatandaşların hayatını kolaylaştıracak projelerde yer almaktan her zaman büyük bir mutluluk duymuştur. Teknolojinin her alanda en iyi şekilde kullanılmasının artık en önemli faktör olduğu günümüzde, bizler de ülkemizde bu konuda üzerimize düşen her türlü çalışmayı hayata geçirmek arzusundayız. Türkiye’nin farklı bölgelerindeki öğrencilerine teknolojinin götürülmesini sağlayacak bu projede bizim de bir desteğimizin olmasından mutluluk duyuyoruz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları