25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Oviden 3 Yeni Servis
21 Eylül 2008 Pazar 10:07

Ovi'den 3 Yeni Servis

Nokia, kişisel içeriklere uzaktan erişim sağlayarak bu bilgileri kolaylıkla yedekleme, senkronize etme ve paylaşma fırsatı veren üç yeni Ovi servisini tanıttı.

Nokia, düzenlediği online etkinlik ile Ovi.com"un kişisel bilgi yönetimi (PIM / Personal Information Management) senkronizasyon fonksiyonu Sync ile bilgisayarlara özel Nokia Ovi Suite for PC ve uzaktan-erişim hizmeti Files on Ovi"yi tanıttı. Ovi bu farklı hizmetler sayesinde sade ve birleşik bir arayüzün sunduğu farklı yöntemlerle kişisel bilgi ve araçlarınızı yönetmenize yardımcı oluyor.

Yapılan açıklamada Nokia yetkilileri, "Bugün, Ovi hizmetlerini kullanarak bilgisayarınız, web ya da mobil cihazlarınız üzerinden kişisel içeriklerinizi kolaylıkla yedekleme, senkronize etme ve paylaşmanın yollarını sizlere gösterdik. Bu ve bunun gibi Ovi hizmetlerini entegre ederek başkalarından aldığımız geridönüşleri uyarlama imkanı buluyoruz. Böylece kullanıcılarımızın deneyimlerini zenginleştiriyoruz. Hizmet sektöründe pazara yeni bir şey sunmanın, onun gelişiminin sonu değil, sadece başlangıcı olduğunu biliyoruz" şeklinde konuştular.

Halen beta sürümü olarak sunulan Ovi.com"un yeni versiyonu, bir Nokia cihazı ile www.ovi.com arasında takvim, rehber, not ve görevlerinizi senkronize etmeyi sağlıyor. Bu fonksiyon ile Ovi kullanıcıları, Internet"e bağlı oldukları her an ulaşıp değişiklik yapabilecekleri önemli bilgilerinin online yedeklemesini yapabiliyorlar. Nokia bu sayede çalınma ya da kaybolma durumunda, kullanıcılarının özel ve önemli bilgilerini koruma altına alarak mobil deneyimlerini geliştirdiğine inanıyor.

Bilgisayar için geliştirilen Nokia Ovi Suite for PC uygulaması ile Nokia cihazınızdaki bilgi ve dosyalarınızı kolaylıkla bilgisayarınıza kopyalayabilir, Nokia cihazınızdaki bilgilerinizi yedekleyebilir, Nokia"nın bu yılın ilk aylarında sunduğu paylaşım servisi Share on Ovi"ye resim ve videolarınızı yükleyebilirsiniz.

Files on Ovi, Internet"e bağlı bilgisayarınızdaki dosyalara herhangi bir Internet tarayıcı destekli cep telefonundan ya da mobil bilgisayardan ulaşabilmenize imkan tanıyor. Dosyalarınıza her an ulaşabilmek için kişisel bilgi depolama alanınız Anytimes Files"a da dosyalarınızı yükleyebilirsiniz. Bu hizmet Nokia"nın 2007 yılında Avvenu"yu satın alması ile elde ettiği yazılım ve uzmanlığa dayanıyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları