17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Otomotiv Mühendisliği Eğitimine Destek
25 Temmuz 2008 Cuma 16:20

Otomotiv Mühendisliği Eğitimine Destek

Temsa Global ve Çukurova Üniversitesi, Otomotiv Mühendisliği bölümünde otomotiv sektörüne nitelikli mühendisler kazandıracak.

Temsa Global AŞ, Çukurova Üniversitesi işbirliğiyle Otomotiv Mühendisliği bölümünün açılışına katkıda bulunarak otomotivdeki uzmanlığını akademik dünyaya taşımaya devam ediyor. Otomotiv sektöründe nitelikli uzmana olan ihtiyacı karşılamak amacıyla açılan bölüm, 2008-2009 öğretim yılında 30 öğrenci ile eğitime başlayacak.

Otomotiv Mühendisliği bölümünün öğrencileri, 7. ve 8. yarıyıl eğitimlerini Temsa üretim tesislerinde yapacak. Temsa Global, öğrencilere stajlarında, proje ve bitirme tezlerinde yardımcı olacak ve öğrenim süresi boyunca yapılan teknik gezilere sponsor olacak. Temsa Global"de görev yapan akademik ünvanlı yöneticiler üniversitede teknik derslere girerek eğitim kadrosuna destekte bulunacak. Temsa Global, yeni mühendis ihtiyacını karşılarken, Otomotiv Mühendisliği lisans ve lisansüstü programlarından mezun olan öğrencilere öncelik tanıyacak.

Temsa Global, Çukurova Üniversitesi"ne Otomotiv Mühendisliği öğrencileri için otomotiv sektöründe çok önemli olan Almanca dil laboratuvarı kurarak 2. dil öğrenmelerini destekleyecek.

Temsa Global, Otomotiv Mühendisliği bölümünde eğitim gören öğrencilerin yabacı dil öğrenmelerine de destek olacak. Öğrenciler, üniversitede müfredat kapsamında verilen İngilizce eğitimin yanı sıra Almanca eğitimi de alacak.

Temsal Global AŞ desteğiyle açılan Otomotiv Mühendisliği bölümünün işbirliği protokolü, 24 Temmuz 2008 tarihinde Temsa Global"de gerçekleştirilen bir tören ile imzalandı. İmza töreninde Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu ve Temsa Global AŞ CEO"su Mehmet Buldurgan hazır bulundu.

İmza töreninde konuşma yapan Temsa Global CEO"su Mehmet Buldurgan şunları söyledi: "Otomotiv sektöründe nitelikli uzmana büyük ihtiyaç duyuluyor. Çukurova Üniversitesi"nde Otomotiv Mühendisliği bölümünün açılmasına ve alanında uzman, yetkin, nitelikli elemanlar yetiştirilmesine destek oluyoruz. Sadece Temsa Global için değil tüm otomotiv sektörü için geleceğin otomotiv mühendislerini yetiştiriyoruz. Çukurova Üniversitesi"nde bu bölümün açılmasına liderlik ederek alanında öncü kurum kimliğimizi bir kez daha gösteriyoruz."

Temsa Global AŞ, Mayıs 2008"de Çukurova Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu"nda Temsa Otomotiv Laboratuarı açmıştı. Temsa Global A.Ş., "Otomotiv Mühendisliği" bölümü ile Çukurova Üniversitesi ile işbirliğini genişleterek sanayiye örnek teşkil ediyor.

(Haber Merkezi)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları