02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÖSSde Yerleştirilemeyenlere Eğitim Kampanyası
12 Eylül 2008 Cuma 15:29

ÖSS'de Yerleştirilemeyenlere Eğitim Kampanyası

AcademyTech, ÖSS sınavı sonrası bir bölüme yerleştirilemeyen ve kariyerini bilgi teknolojileri alanında yapmak isteyenler için iki farklı eğitim kampanyası düzenliyor.

Türkiye"nin önde gelen bilgi teknolojileri eğitim firmalarından AcademyTech, ÖSS sınavı ile üniversitelerin herhangi bir bölümüne yerleştirilemeyenlere yönelik olarak yeni bir kampanya başlattı. Her biri 4 ay süren Sistem ve Network Uzmanlık Programı ve BT Güvenliği Uzmanlık Programı eğitimlerinden birine veya ikisine de katılarak kariyerlerine bilgi teknolojileri alanında devam edebilecekler. 3 Kasım 2008 tarihinde başlayacak eğitimler, hafta içi 5 gün 09:00-17:00 saatleri arasında düzenlenecek.

Sistem ve Network Uzmanlık Programı, MCSE (Microsoft Certified System Engineer), CCNA (Cisco Certified Network Associate) ve CCNP (Cisco Certified Network Professional) eğitim programlarını kapsıyor. 4 ay sürecek bu eğitim programı sonunda katılımcılar hem Microsoft işletim sistemleri ve Cisco cihazları hem de bilgisayar ağları konusunda uzmanlaşıyorlar.

BT Güvenliği Uzmanlık Programı ise CCNA (Cisco Certified Network Associate), CEH (Certified Ethical Hacker) ve CCSP (Cisco Certified Security Professional) eğitim programlarından oluşuyor. Bu programda katılımcılar CCNA eğitimleri ile bilgisayar ağları konusunda temel bilgiye sahip olurken CCSP eğitimleri ile ağ güvenliğine ve CEH eğitimleri ile de sistem ve ağ güvenliği konularında uzmanlaşıyor. CEH, EC-Council tarafından düzenlenen ve dünyanın en yaygın bilgi teknolojileri güvenlik sertifikasyonu. CEH eğitimini alanlar bilgisayar korsanlarının düşünce yöntemlerini ve çalışma yollarını öğrenerek bilgisayar korsanlarına karşı işletmelerin güvenliğini sağlayabiliyorlar.

Sistem ve Network Uzmanlık Programı ve BT Güvenliği Uzmanlık Programı eğitimleri 3 Kasım 2008 tarihinde başlayacak. Her iki eğitimin fiyatı da 4.500 YTL + %8 KDV olarak belirlendi. Her iki uzmanlık programını da almak isteyenler için BT Güvenliği Uzmanlık Programı eğitimi Şubat 2009 tarihinde yeniden düzenlenecek ve her iki programa birden kayıt olmak istenler toplamda 7.900 YTL + %8 KDV ücret ödeyecekler. Eğitim dokümanlarını da içeren eğitimlerin ödemesi 10 taksit olarak yapılabilecek. Kontejyanlarla sınırlı olan kayıtlar için son tarih ise 12 Ekim 2008.

CCNA eğitimi her iki program için ortak olduğundan, Sistem ve Network Uzmanlık Programı eğitimi aldıktan sonra BT Güvenliği Uzmanlık Programı eğitimini almak isteyenler için CCNA yerine CHFI (Computer Hacking Forensic Investigator) eğitimini verilecek. CHFI, aynen CEH gibi dünyanın en önemli güvenlik sertifikasyon firmalarından EC-Council"in hazırladığı bir eğitim programı. Bu eğitimi alanlar kurumların bilgi sistemlerine veya kullanıcı bilgisayarlarına kurum içinden veya dışından yapılmış saldırıları tespit etme ve adli soruşturma açabilmek için gerekli delilleri bulma konusunda uzmanlaşıyorlar.

Daha detaylı bilgiye AcademyTech"in www.academytech.com web sitesinden ulaşılabiliyor.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları