02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Orsijen Ar-Ge, Mobil İletişim Zirvesinde
26 Şubat 2012 Pazar 16:02

Orsijen Ar-Ge, Mobil İletişim Zirvesi'nde

GSMA Dünya Mobil Kongresi 2012, Vodafone Grubu CEO’su Vittorio Colao’nun konuşmasıyla açılıyor.

Mobil iletişim endüstrisinin geleceğini şekillendirmede önemli bir rol oynayan GSMA Dünya Mobil Kongresi, 27 Şubat Pazartesi günü başlıyor. Kongrenin açılışında Vodafone Grubu CEO’su Vittorio Colao Mobil İletişimin Geleceğinde Operatör Stratejileri konulu bir konuşma yapacak. Dünya Mobil Başkenti Barcelona’da düzenlenen kongre ve fuara, Vodafone Türkiye’nin Ar-Ge şirketi Oksijen de, ilk kez Vodafone Grubu bünyesinde katılıyor.

Oksijen Ar-Ge, Türkiye’de ve dünyada mobil uygulama geliştiricilerin önünü açacak çok önemli bir gelişmeyi de ilk kez Dünya Mobil Kongresi 2012’de dünyaya duyuracak. Oksijen’in bu çok önemli inovasyonunun tanımı; Katma Değerli Servisler Platformu SDF (Service Delivery Framework) üzerinde sunduğu Yetenek Paylaşım Sistemi. Oksijen Ar-Ge, Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından desteklenen OneAPI standartlarıyla uyumlu bu sistem ile, Amerika kıtası dışında tüm OneAPI setini ticari olarak devreye alan ilk operatörlerden biri oluyor. Bir diğer deyişle Oksijen Ar-Ge, Türkiye’de ve Avrupa’da, dünyaca tescillenmiş standartlar çerçevesinde, ilk kez girişimcilere kendilerini ifade edebilecekleri tam bir platform sunuyor.

Vodafone’un girişimcilere verdiği desteğin en temel yansımalarından biri olan Yetenek Paylaşım Sistemi; mesajlaşma, lokasyon, ücretlendirme, abone profilleri, abone bildirimleri, promosyon provizyon ve abone izinleri  gibi yetenekleri, Vodafone Grubu bünyesinde ve Avrupa’da ilk kez üçüncü parti paydaşlara açıyor olacak.

Oksijen Ar-Ge mühendisleri, Dünya Mobil Kongresi’nde Vodafone Grubu bünyesinde yer alacak Oksijen Ar-Ge standında OneAPI platformunun yanısıra, Vodafone Hesabını Bilen Tarife ve Vodafone Locate gibi son bir ayda imza attıkları 3 önemli projeyi de dünyaya tanıtacaklar.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları