27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Oracle, R12yi Tanıttı
14 Mart 2008 Cuma 15:12

Oracle, R12'yi Tanıttı

Oracle AppsDay'e bu yıl Oracle İş Uygulamaları'nın yeni sürümü R12 damgasını vurdu.

İş dünyasına özel kurumsal yazılımlarıyla müşterilerinin iş yükünü hafifletmeyi ve daha düşük maliyetle maksimum kâra geçmesini amaçlayan Oracle"ın, geleneksel hale gelen AppsDay Sempozyumu bu yıl Oracle İş Uygulamaları"nın yeni sürümü R12"nin lansmanına sahne oldu. 13 Mart 2007 tarihinde İstanbul Swissotel"de gerçekleştirilen Oracle AppsDay, Oracle İş Uygulamaları Ülke Müdürü Gürhan Kalelioğlu"nun hoşgeldiniz konuşmasıyla başladı.

Kalelioğlu"nun ardından açılış konuşması için sahneye çıkan Oracle Yönetim Kurulu Başkanı Jeff Henley "Biz Oracle olarak, iş uygulamalarımızın yeteneklerini artırabilmek adına sürekli yatırım yapıyoruz. Son yıllarda hem satınalmalarımızı, hem de Ar-Ge"mizdeki büyümeyi daha da hızlandırdık. Peoplesoft, Hyperion, JdEdwards ve Nisan"da işlemleri bitecek BEA satınalmalarıyla sağlam ve planlı bir şekilde ilerliyoruz. Türkiye son yılların en hızlı büyüyen ekonomilerinden, ve Türk firmaları bu gelişimin önemini anladıkça kendilerine yaptıkları yatırımları artırıyorlar. Biz Oracle olarak, bu durumdan dolayı çok heyecanlı, ve Türkiye"deki dinamik büyümenin devam edeceğine son derece inançlıyız." diyerek, Oracle"ın Türk piyasasına verdiği önemi belirtti.

"Teknolojik altyapınıza yatırım yapın"
Etkinlik, Henley"den sonra söz alan Akkök Holding İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali Berkman"ın Tecrübelerin Paylaşımı konulu konuşmasıyla devam etti. Berkman, iş dünyasından konuklara, bugüne kadar yöneticilik yaptığı her firmayı teknoloji yatırımları için teşvik ettiğini, Akkök Grubu"na gelişinin ardından da yine grup bünyesinde tümden bir teknolojik altyapı değişimi yaşandığını iletti. Berkman, Akkök Grubu"ndaki BT altyapısını anlattı ve "Akkök"te ilk yaptığımız raporlama, insan kaynakları gibi klasik konuları önce mercek altına almak, sonra da bilgi teknoloji yatırımlarıyla bu işlevler üstünde kontrol sağlamak oldu. Bugün tüm BT altyapımızı Oracle ile tek noktadan yönetebiliyoruz." dedi. Berkman, yöneticilere şirketlerinde bilgi teknolojilerine ve iş uygulamalarına yapacakları yatırımların kendilerine her zaman fazlasıyla geri döneceğini kendi iş hayatından örneklerle açıkladı.

Accenture Türkiye Direktörü Carlo Gessi"nin CRM sunumuyla devam eden etkinliğin ikinci bölümünde ise Oracle iş ortaklarının çeşitli sektörlerde Oracle çözümleri ile ilgili yakaladıkları başarı öykülerine, ve Oracle yöneticilerinin Oracle İş Uygulamaları sunumlarına yer verildi. Mare Motivasyon Grubu ise sürpriz skeçleriyle sempozyuma renk kattı.

Son yıllarda gerçekleştirdiği şirket satın alımlarını da takiben büyüyen ve gelişen iş uygulamaları ailesi ile Oracle, AppsDay, iş dünyasından 1000"e yakın katılımcı ile buluştu.

Accenture"ın ana sponsor olduğu etkinlikte, Deloitte, Innova, Aktek, JDEdwards Türkiye, Keysoft, Experteam Consulting, SmartAge, TAV, gibi Oracle iş ortakları ile Business Week, AppsCon, Natica IT Consulting, Oraturk, RFID, ve Yonge Consulting diğer sponsorlukları üstlendi.

Oracle İş Uygulamaları"nın yeni sürümü R12"de gelişmiş fonksiyonellik
Oracle AppsDay"in en önemli konusu Oracle İş Uygulamaları"nın yeni sürümü R12"nin lansmanı idi. R12 ile ilgili konuşan Oracle Yönetim Kurulu Başkanı Jeff Henley "Bugün burada tanışacağınız iş uygulamalarımızın son versiyonu R12"de, arayüzde yaptığımız geliştirmeler, teknoloji değişimlerimiz, artmış fonksiyonalite ile uygulamalarımıza değer kattık. Hyperion, Siebel, BEA satın alımlarının ardından bunların tümünü Oracle iş uygulamaları grubuyla entegre ettik. İnsanlar bu uygulamaların dinamizmini ve içerdiği çözümlerin kapsamının genişliğini ne kadar fark ederse, entegrasyonlarından elde edecekleri kazanç da o kadar artacak. Kurum ve kuruluşlar verimliliğini artırırken, yöneticiler de her alanda kar edecekler." şeklinde görüş belirterek Oracle"ın iş uygulamalarında izlediği stratejileri, sektördeki global başarılarını, ve R12"nin gelişmiş özelliklerinden yöneticilerin ne kadar büyük kazançlar sağlayacaklarını aktardı.

Oracle İş Uygulamaları R12, küreselleşme nedeniyle oluşabilecek yönetim ve planlama zorluklarını en aza indirgeyebilecek şekilde hazırlandı. İyi tasarlanmış entegre uygulamalar grubu ile, R12"de fonksiyonel ve teknik alanlarda önemli gelişmeler kaydedildi. Uygulamalar grubunun geneline bakıldığında R12; kullanımı kolaylaştırmaya odaklanışı, güçlendirilmiş iş akışları sayesinde sektörel bazda yarattığı katma değeri, uygulamaların entegrasyonuna gösterdiği özenle, sahip olma maliyetini düşürmesi ve müşterilere verdiği yetenekleri artırmasıyla dikkat çekiyor. R12"nin geliştirilmiş fonksiyonelliği ve teknolojisi, şirketlerin büyük ve global düşünmesini, yöneticilerin ise çok daha kapsamlı bir yönetime sahip olmalarını sağlıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları