20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Opetten Anadolu Lisesi
15 Temmuz 2008 Salı 16:23

Opet'ten Anadolu Lisesi

2008 yılı Ekim ayında tamamlanması planlanan Marmara Ereğlisi OPET Anadolu Lisesi'nin, 2008 - 2009 öğretim yılında, toplam 165 öğrenciye hizmet vermesi hedefleniyor.

OPET, Tekirdağ"ın Marmara Ereğlisi ilçesine inşa edeceği Anadolu Lisesi"nin temel atma töreni 14 Temmuz Pazartesi günü gerçekleşti. Törene Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan, OPET Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk, Opet Genel Müdürü Cüneyt Ağca, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Hamdi Budak, Marmara Ereğlisi Belediye Başkanı İbrahim Uyan ile çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşan Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan, 2008 yılının Marmara Ereğlisi açısından çok özel bir yıl olacağını hatırlatarak, "Bu faaliyetlerden en önemlilerinden birini temelini attığımız Opet Anadolu Lisesi oluşturuyor. Hayırseverlik, yardımseverlik gönül işidir. Bu nedenle Opet ailesini tebrik ediyorum" dedi.

OPET Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk; OPET"in sosyal sorumluluk çalışmaları arasında eğitime ayrı bir önem verdiğini belirterek, Marmara Ereğlisi"ne kazandıracakları Anadolu Lisesi"nin, modern olanaklarla donatılmış bir çatıda eğitim sağlayacağını ifade etti. Ülkelerin gelişmesindeki en önemli etkenin çağdaş eğitim olduğunu belirten Öztürk, OPET"in bu bilinçten hareketle ihtiyaç olan bölgelerde çeşitli eğitim kurumlarını hizmete sunduğunu dile getirdi. Öztürk, "Opet olarak, eğitim projelerimizin yanı sıra, Temiz Tuvalet kampanyası, Yeşil Yol Projesi, Örnek Köy, Tarihe Saygı gibi sosyal içerikli projeleri hayata geçiriyoruz. Opet olarak yatırım yaparken, sosyal sorumluluk çalışmalarımıza da devam edeceğiz ve takipçisi olacağız" dedi.

16 derslikli OPET Anadolu Lisesi"nin bahçesinde, çeşitli spor aktivitelerine olanak sağlayacak çok amaçlı bir kapalı spor salonu da yer alacak.

OPET"in Gaziantep"in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde inşa ettiği üç ilköğretim okulu ve bir de Anadolu Lisesi bulunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları