18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Okul Ekliyoruz Kampanyası Devam Ediyor
29 Ağustos 2007 Çarşamba 11:56

Okul Ekliyoruz Kampanyası Devam Ediyor

UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin NTV’nin işbirliği ile başlattığı Okul Ekliyoruz kampanyasına kamuoyu tarafından destek devam ediyor.

UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin NTV’nin işbirliği ile başlattığı Okul Ekliyoruz kampanyasına kamuoyu tarafından destek devam ediyor.

ASTAŞ Gayrimenkul Yatırım ve Turizm A.Ş. firması da önemli bir sosyal sorumluluk örneği olarak bu kampanya destek verdi. Yapımına devam ettikleri Astoria alışveriş merkezinin daha baştan farklı bir anlayışla doğmasını isteyen şirket, kampanyaya Astoria adına bağışta bulunarak iki yeni dersliğin yapımına destek oldu.

Kampanyaya başlarken 10.000 çocuğun eğitim görebileceği 100 derslik hedeflenmişken, kampanyanın başladığı 23 Nisan gününden bu yana 125 derslik için yardımseverlerin desteği sağlandı.

NTV ve UNICEF Türkiye Milli Komitesi Okul Ekliyoruz kampanyası ile ihtiyaç olan yerlere prefabrik ek dersliklerin yapılmasını hedefliyor

Türkiye'de eğitimde kız ve erkek çocuklar arasında kızlar aleyhine akıl almaz eşitsizlik maalesef hâlâ ciddi boyutlarda.

Okula gidememenin en büyük nedenlerinden biri ise derslik eksikliği. UNICEF prefabrike dersliklerin yapımını destekliyor. Acil soruna acil çözüm olarak, ucuz maliyetli, çabuk kurulabilen, taşınabilen, en az 35 yıl dayanabilen bu derslikler çok kullanışlı.

Eğitim sorununa son derece duyarlı olan ünlü yazarımız Ayşe Kulin bir köy ziyareti sırasında karşılaştığı Pınar’ı anlatıyor: “Bazı gerçekleri gözlerimiz görmeden kavrayamıyoruz. Yoksul dağ köylerimizden birinde, sabahın çok erken saatinde, ev ziyaretindeyiz. Evin kızı Pınar’la biraz konuşuyoruz. Sonra o okula gitmek üzere yola çıkıyor. Bizler ailenin ikram ısrarı üzerine çay içiyoruz. Yaklaşık yarım saat sonra aileyle vedalaşıp yola koyulduğumuzda ve köy yolunu ana yola bağlayan tepeye vardığımızda, tepede küçük bir kardanadam gördük. Pınar yarım saatten beri onu okula ulaştıracak vasıtayı bekliyordu. Elleri, yüzü, ayakları donmuştu. Kirpiklerine kadar bembeyaz olmuştu. Ama asla evine geri dönmüyor; onu ışığa kavuşturacak okuluna gitmek için sabırla dikiliyordu, sabahın ayazında.”

Ayşe Kulin’in anlattığı olaydaki Pınar gibi çocuklara yardımlarınızı esirgemeyeceğinizi biliyoruz.

Çocuklara gidecek okul, Türkiye'ye aydınlık bir gelecek sağlamayı amaçlayan "Okul Ekliyoruz" kampanyasına siz de destek verin, yapacağınız bağışlarla Türkiye'ye okul ekleyin.

Bağışlar için;
T.İş Bankası, Çankaya (Ankara) Şubesi
Hesap No: 500 (YTL, USD ve Avro)
Garanti Bankası, Çankaya Şubesi (Ankara)
Hesap No: (181) 629 00 00
SMS bağışları için: 3005 (Vodafone, Turkcell ve Avea faturalı hat sahipleri için, yollanan her bir SMS 5 YTL bağış değerindedir.)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları