18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
OKASİFEDin Yeni Üyesi
11 Ekim 2007 Perşembe 14:49

OKASİFED'in Yeni Üyesi

Çorum merkezli OKASİFED'in yeni üyesi TÜSİAD oldu.

Çorum merkezli Orta Karadeniz Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (OKASİFED) Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) ile daha da güçlendi.

Kalkınma ajansları kanun taslağında yer alan sınıflandırmaya göre TR-83 bölgesinde, Çorum, Samsun, Amasya ve Tokat’ta yer alan sanayici ve işadamları derneklerinin katılımıyla kurulan OKASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, TÜSİAD’ın üyeleri arasına katılmasıyla federasyonlarının ülke ekonomisi üzerindeki gücünü artırdığını söyledi.

TÜSİAD’ın federasyona üye olmasından büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Erdem Çenesiz, “Şu ana kadar Çorum, Samsun, Amasya ve Tokat’ı kapsayan çalışmalarımız TÜSİAD’ın katılımıyla çok daha geniş kitlelere etkin bir şekilde ulaşacak” dedi.

Erdem Çenesiz, federasyon olarak bölgesel kalkınma hedefiyle yola çıktıklarını belirtti. Orta Karadeniz Bölgesi’nin en büyük, bağımsız ve gönüllü iş dünyası federasyonu olarak faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade eden Erdem Çenesiz, Türkiye ekonomisinde söz sahibi olan TÜSİAD’ın dernek çalışmalarına önemli katkılar sağlayacağını söyledi.

OKASİFED’e üye dernekler arasında, Amasya Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD), Çorum Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (ÇORUMSİAD), Osmancık Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (OSMANCIKSİAD), Samsun Sanayici ve İş Adamları Derneği (SAMSİAD), Sungurlu Sanayici ve İş Adamları Derneği (SUNGURLUSİAD), Tokat Sanayici ve İş Adamları Derneği (TOKATSİAD), Tokat Kazova Bölgesi Sanayici ve İş Adamları Derneği (TOKAT KAZOVASİAD), Yeşilırmak Havzası Sanayici ve İş Adamları Derneği (YEHSİAD) ve Amasya Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin İstanbul şubesi bulunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları