25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Okan Üniversitesi’ne Çağrı Merkezi Laboratuvarı
14 Mayıs 2012 Pazartesi 13:50

Okan Üniversitesi’ne Çağrı Merkezi Laboratuvarı

Call Center Hotel, Okan Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü’nde bir çağrı merkezi laboratuvarı kurdu.

Dünyanın ilk çağrı merkezi oteli konseptini hayata geçiren Call Center Hotel (CCH), çağrı merkezi sektörünün nitelikli çalışan ihtiyacını karşılamak üzere eğitime destek veriyor. Okan Üniversitesi Meslek Yüksekokulu “Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü”ndeki dersliklerden birini çağrı merkezi laboratuvarına dönüştüren CCH, öğrencilerin eğitimlerini pratik uygulamalarla desteklemelerine yardımcı oluyor. Bugüne dek 60 öğrencinin eğitim aldığı ve Çağrı merkezi sektörüne yönelik Türkiye’deki tek örgün eğitim programı olan Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü eğitimlerinden önümüzdeki yıl sonuna kadar 1.000 öğrencinin yararlanması hedefleniyor.

Eğitim süresi 2 yıl olan Çağrı Merkezi Hizmetleri önlisans programını tercih eden öğrenciler dilerlerse 1 yıl İngilizce hazırlık eğitimi de alabiliyorlar. Aynı zamanda, Okan Üniversitesi’nin diğer bölümlerinde eğitim görmekte olan öğrenciler de programın derslerinden yararlanarak sertifika sahibi olabiliyorlar. Üretimden satışa kadar uzanan temel işletme sürecinin yöneticiliğini yapabilecek nitelikli insan gücünü yetiştirmeyi amaçlayan programda teknoloji bileşenleri, çağrı merkezi bilgisi, süreç ve kalite yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi, müşteri sadakat yönetimi, problem çözme ve karar verme, diksiyon ve konuşma sanatı ile davranış bilimleri gibi dersler yer alıyor.

Türkiye çağrı merkezi sektöründe şu an yaklaşık 55 bin kişinin istihdam edildiğini söyleyen CCH CEO’su Tarkan Ersubaşı, bu sayının 2015 yılında 85 bine ulaşacağının öngörüldüğünü hatırlatarak şu bilgileri verdi: “Nitelikli işgücü yetiştirilmesi hızla büyüyen sektörümüzün öncelikli konuları arasında bulunuyor. Okan Üniversitesi, Meslek Yüksekokulu’na bağlı olarak hayata geçirdiği Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü ile iş yaşamına en yakın üniversite olduğunu da kanıtlamış oldu. Ülkemizde ve dünyada bir ilke imza atarak hayata geçirdiğimiz CCH’nin, böylesi önemli bir eğitim programına mutlaka destek vermesi gerektiğine olan inancımızla, dersliklerden birini çağrı merkezine dönüştürdük. Bu çağrı merkezi, öğrencilerin iş hayatına atılmadan önce pratik uygulamalarla kendilerini geliştirmelerine yardımcı oluyor. Eğitime ve sektörümüze destek anlamında attığımız adımı  ilerleyen dönemde yeni projelerimiz takip edecek.”   

Bölümden mezun olan öğrencilerin çağrı merkezi sektörüne iyi birer yönetici olmasını hedeflediklerini vurgulayan Okan Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali Kahriman ise, “Buradan mezun olan gençleri, sektörün geleceğini şekillendirecek genç yönetici adayları olarak görüyor, hatta kendi girişimleriyle sektöre yeni oluşumlar kazandırmalarını amaçlıyoruz. Çağrı merkezi sektörü çok hızlı büyüyor. Nitelikli çalışan ihtiyacı da aynı şekilde hızla artıyor. İş yaşamına yakınlığı ile bilinen üniversitemiz bu ihtiyacı görerek Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü’nü hayata geçirdi. Önümüzdeki birkaç yıl içinde, sektör çalışanlarının mesleki yeterlilik belgesine sahip olmaları zorunluluğu getirileceği biliniyor. Okan Üniversitesi olarak, öngörülü bir yaklaşımla aksiyon aldık ve bugüne kadar 60 öğrencinin eğitim aldığı bu programı hayata geçirdik. CCH gibi duyarlı sektör oyuncularının da değerli destekleriyle önümüzdeki yıl sonuna kadar 1.000 öğrenciye eğitim vermeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları