14 Nisan 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
OİB’den Titreyen Direksiyon Projesi’ne Ödül
28 Mayıs 2012 Pazartesi 14:18

OİB’den Titreyen Direksiyon Projesi’ne Ödül

Koç Üniversitesi’nin Titreyen Direksiyon Projesi’ne, Otomotiv Endüstrisi İhracatçılar Birliği (OİB) tarafından birincilik ödülü verildi.

Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından gerçekleştirilen Otomotiv Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması’nda Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çağatay Başdoğan ile öğrencilerinin hazırladığı Titreyen Direksiyon projesi ergonomi dalında birincilik ödülü aldı.

Koç Üniversitesi farklı bir alanda birincilik ödülünün sahibi oldu. Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çağatay Başdoğan ile öğrencileri Enes Selman Ege ve Furkan Çetin’in tasarladıkları ‘Titreyen Direksiyon’ projesi Otomotiv Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı ve Tasarım Yarışması’nda ergonomi dalında birincilik ödülüne layık görüldü. Robotik ve Mekatronik Laboratuarı’nda doktora öğrencisi olan Enes Selman Ege, düzenlenen törende birincilik ödülünü Zafer Çağlayan’ın elinden aldı.

Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından ilk kez gerçekleştirilen ve T.C. Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) desteğiyle yapılan yarışmada ödül alan proje daha önce de Popüler New Scientist dergisine de haber olmuştu. Bu sistem, GPS bazlı navigasyon komutlarının direksiyona yerleştirilen titreşim motorları ile kullanıcıya iletilmesi ve böylece navigasyon hatalarının azaltılması prensibine dayanıyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları