17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ÖGSD ve ENGAGE İstanbul İşbirliği
29 Kasım 2007 Perşembe 14:10

ÖGSD ve ENGAGE İstanbul İşbirliği

ÖGSD ve ENGAGE İstanbul yeni bir işbirliğine imza attı İmza törenine Türkiye'yi ziyaret eden Galler Prensi Charles’da misafir konuk olarak katıldı.

Türkiye’de, Özel Sektör Gönüllüler Derneği (ÖSGD) önderliğinde ve British Council desteği ile kurulan ENGAGE İstanbul ağı, şirket çalışanlarının toplumsal alanda gönüllü katılıma teşvik etmeyi amaçlıyor. Özel Sektör Gönüllüler Derneği Onursal başkanlığını Galler Prensi Charles’ın yaptığı Business in the Community'nin ENGAGE programı ile daha kapsamlı faaliyetler yürütmek üzere işbirliği yaptı.

28 Kasım’da Rahmi Koç Müzesinde yapılan ÖSGD - Engage / İstanbul işbirliği lansman toplantısına şirketler ve sivil toplum kuruluşlarının dışında Özel Sektör Gönüllüler Derneği (ÖSGD) ve British Council’in üst düzey yetkilileri katıldı. Açılış konuşmasını yapan Özel Sektör Gönüllüler Derneği Başkan Yardımcısı Dr.Yılmaz Argüden, “Özel Sektör’de çalışanlarının gönüllüğünün, şirketlerin Kurumsal Sosyal Sorumluluklarına sahip çıkılmasında ve sürdürülmesinde önemli rol oynadığını” vurguladı.

İmza törenine misafir konuk olarak katılan Galler Prensi Charles “En iyi şekilde fark yaratmak için, iş dünyası tarafından gösterilecek yeni bir hedefe ihtiyacımız var” diyerek Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve şirket çalışanları tarafından düzenlenen gönüllülük çalışmalarının önemine dikkat çekti. Törenden sonra düzenlenen “İşbirliği Projeleri Geliştirmek” konulu interaktif seminerde Türkiye, İngiltere, Almanya ve Fransa gibi çeşitli ülkelerden uzmanlar büyük şehirlerde, başarılı işbirliği projelerinin nasıl yürütüleceğine dair tecrübelerini paylaştı. Ve 2007 Mart ayına dek yapılacak gönüllülük projeleri üzerinde çalıştı.

Avrupa’daki iş dünyasında, çalışanların gönüllülüğüne katkıda bulunma konusunda atılacak büyük bir adım olarak görülen bu işbirliği sayesinde, özel sektör çalışanlarının, sağlıklı ve sürdürülebilir toplumlar geliştirilmesine olan katılımının boyutunu artırması amaçlanıyor.


Özel Sektör Gönüllüler Derneği ve ENGAGE Hakkında

Özel Sektör Gönüllüler Derneği Türkiye’de özel sektör çalışanlarının yeteneklerini gönüllülük yoluyla kamu yararına çevirmeye öncülük etmektedir. Bugün, Dernek Türkiye’de faaliyet gösteren yaklaşık 70 şirketin bünyesindeki binlerce gönüllüye ulaşmıştır. İngiltere’deki iş dünyası tarafından yürütülen ENGAGE kampanyası ise Avrupa’daki uluslararası macerasına 2002’de başlamış olup çalışanların sağlıklı ve sürdürülebilir toplumlar geliştirilmesine olan katkılarının boyutunu arttırmayı, başka bir deyişle çalışanların yeteneklerini ve zamanlarını daha geniş bir toplumsal yatırım stratejisi çerçevesinde yoğunlaştırmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Özel Sektör Gönüllüleri ve Engage; beceri tansferi, geçici görevlendirme, profesyonel ve teknik danışmanlık, rehberlik, günübirlik çalışmalar veya stratejik ekip çalışmaları konularında etkinlikler gerçekleştirmektedirler.

British Council Hakkında

Dünyada 110 ülkenin 220 şehrinde hizmet veren British Council, İngiltere’nin diğer ülkelerle eğitim olanakları ve kültürel ilişkileri geliştirmekle görevlendirilen en önemli kuruluşudur. British Council, İngiltere ve diğer ülkelerde yaşayan kişiler ve kurumlar arasında kalıcı ilişkiler kurulmasının her iki ülkenin de yararına olacağı inancını taşımaktadır. British Council politik bir kuruluş değildir. Yaratıcılık, eğitim, bilim ve teknoloji, sanat, toplum gibi temel konularla ilgilenir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları