19 Nisan 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öğretmenler Yeni Eğitim İçin Yarışıyor
24 Aralık 2010 Cuma 13:40

Öğretmenler Yeni Eğitim İçin Yarışıyor

Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri'nin MEB işbirliği ile öğretmenlere "Öğretmenler Üretiyor Ders İşleyiş Yarışması" düzenlendi.


Öğretmenlere Ders İşleyiş Yarışması
Evden Alo Demek Bedava
Netaş'a Yeni Hissedar
Üniversite Öğrencileri Fiili Tekele Son Diyor


Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri"nin MEB işbirliği ile Vitamin Öğretmen portalı üzerinden düzenlediği "Öğretmenler Üretiyor Ders İşleyiş Yarışması" öğretmenlere, ders işleyişi konusunda farklı, özgün ve kaliteli örnekleri sanal ortamda paylaşma olanağını sağlıyor.
Türk Telekom grup şirketlerinden Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) işbirliği ile Vitamin Öğretmen portalı üzerinden "Öğretmenler Üretiyor Ders İşleyiş Yarışması" düzenliyor. Öğretmenlerin, öğrencilerinin konuları kolayca anlamalarını ve öğrenmelerini sağlayan, özgün ve yaratıcı ders işleyişlerini ortaya çıkarmalarının amaçlandığı yarışmaya Türkiye genelindeki kamu/özel ilköğretim kurumlarında görev yapan öğretmenler, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen ve Teknoloji ile 8. sınıf TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinin konularında hazırladıkları videolar ile katılabilecek. Öğretmenler, kendi branşlarında seçecekleri bir konuda en doğal halleriyle çektikleri 5-10 dakikalık ders işleyiş videolarını www.VitaminOgretmen.com portalı üzerinden göndererek yarışmaya başvurabiliyor.
"Öğretmenler Üretiyor Ders İşleyiş Yarışması" ile öğretmenler, kendi ders işleyişlerini sergileme olanağına kavuşacak. Meslektaşları kadar velilerin ve öğrencilerin de ufkunu açacak olan bu farklı ve özgün ders işleyiş örnekleri, öğretmenlik mesleğinin liderlik, yaratıcılık ve sanat olduğunu gözler önüne serecek. Bu yarışma ile ders işlerken ezberden uzak, farklı, heyecan verici, harekete geçirici bir tarz uygulayan öğretmenlere ulaşmak ve diğer öğretmenlerin bu ders işleyişlerinden ilham almalarını sağlamak mümkün olabilecek.
Sebit Genel Müdürü Ahmet Eti, yarışmayla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Öğretmenlerimiz ders işleyişlerini, diğer meslektaşlarının uyguladıkları farklı teknikleri görerek, izleyerek, deneyerek geliştirebilir. Böyle bir paylaşım kültürünün öğretmenlik mesleği içinde oluşturulması teknoloji ile artık çok daha kolay ve yaygın hale gelebilmekte. Çağımızın getirdiği ileri düzey teknolojik gelişmelerden yararlanarak öğretmenler arası paylaşımı oluşturma yönündeki bu adımımızın ülkemizdeki eğitim sistemine önemli bir katkı sağlayacağı inancındayız. Sınıfta, okulda, okul dışında öğrenmeyi ve öğrenme ortamlarını zenginleştirmeyi amaç edinmiş öğretmenlerimize ulaşmayı hedefliyoruz. Tüm öğretmenlerimizi bu özel uygulamaya ve paylaşım ortamına katılmaya davet ediyoruz."
Öğrencilere yaratıcı yaklaşımlar sunan, ilham veren ve kalıcı öğrenme sağlayabilen öğretmenleri arayan yarışma büyük ödüller sunuyor:
•Branş bağımsız belirlenecek ilk 5 kişiden her birine 5.000TL Amerika"da 1 haftalık çalıştay
•Her dersten ilk 5 kişiye dizüstü bilgisayar 5 yıldızlı bir tesiste 1 hafta tatil
•Her dersten ilk 50 kişiye Öğretmen Mesleki Gelişim Eğitimi Projesi (ÖMGEP) katılımı 1 yıllık ücretsiz TTNET ADSL
•Kazanan öğretmenlerin sınıflarına akıllı tahta öğrencilerine Vitamin
•Tüm bu ödüllerin yanı sıra kazanan öğretmenlerin okullarından 50"sine, başvuru sırasına göre, Öğretmen Akademisi Vakfı"nın (ÖRAV) Öğretmenin Sınırı Yok projesi dâhilinde gerçekleştirilen Öğrenen Lider Öğretmen Eğitimi.
Ayrıca, yoğun medya desteğinin olduğu projede tüm katılımcılara 28 Şubat 2011 tarihine kadar ücretsiz Radikal Gazetesi aboneliği sağlanacak. Öğretmenler eğitsel konularla ilgili sorularını yarışmaya online olarak gönderebilecek. Bu sorular, akademisyenler ve eğitim uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından Radikal Gazetesi"nin Öğretmenler Üretiyor köşesinde cevaplanacak.
20 Aralık 2010 tarihindebaşlayan başvurular, 28 Şubat 2011 tarihine kadar mesleki gelişim ve paylaşım portalı Vitamin Öğretmen (www.VitaminOgretmen.com) üzerinden elektronik ortamda yapılabilecek. Öğretmenlerin, videolarını ilköğretim düzeyinde, öğretim programına uygun ve en az bir öğretim kazanımı ile ilişkilendirerek hazırlamaları gerekiyor.
Yarışma hakkında her türlü bilgiye www.VitaminOgretmen.com adresinden ulaşılabilir ya da ogretmenleruretiyor@sebit.com.tr adresine e-posta gönderilebilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları