23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öğretmen Çoraptan Çevre Duyarlılığı
08 Ağustos 2008 Cuma 12:45

Öğretmen Çorap'tan Çevre Duyarlılığı

Öğretmen Çorap A.Ş. çevreye duyarlı yeni inşaat projeleriyle yeşil işletmeler arasında yerini aldı.

Penti markası ile kadın çorabı, kadın iç çamaşırı ve mayo tasarımı ve üretimi konusunda faaliyet göstermekte olan Öğretmen Çorap A.Ş., çevreye duyarlı bir projeye imza attı. Küresel ısınmanın etkisini artırması işletmelerin de çevreye duyarlı uygulamalara kaymasına neden oldu. Öğretmen Çorap A.Ş. çevreye duyarlı yeni inşaat projeleriyle yeşil işletmeler arasında yerini aldı.

Penti, Çorlu fabrikasında yeni inşa ettiği deposunda sifonik yağmur sistemlerini uygulayarak suya yön verdi. Bu sistem sayesinde biriken yağmur suları çevredeki ağaç ve çimlerin sulanmasına kaynak oluşturulacak.

Çevreye ve insana duyarlı projelere imza atmayı en önemli misyonlarından biri olarak gören Öğretmen Çorap A.Ş., Çorlu Fabrikası"nda yeni inşa ettiği deposunda sifonik tesisat sistemi kullanarak , kuraklığa ve iklim değişikliğine karşı duyarlılığını gösterdi.

Çevre bilincinin işletmeler düzeyinde de oluşmasına önem veren Penti Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kariyo: "Yaşadığımız çevreyi daha da yaşanabilir, hayatlarımızı daha kolay bir hale getirmek bireylerin olduğu kadar işletmelerin de görevidir. işletme yöneticilerinin işletme faaliyetleriyle ilgili kararlar alırken ekolojik çevreyi önemli bir faktör olarak değerlendirmeleri gerekiyor. Bir yapının oluşması yalnızca ihtiyaçların giderilmesi ile sınırlı olmamalı sosyal ve çevresel etkileri de göz önünde bulundurmak gerekiyor" diyor.

Fabrika Müdürü Mehmet Çavaş ise konu ile ilgili olarak "Çorlu fabrikamızdaki depomuzda sifonik yağmur suyu sistemini kullanarak, çok daha az sayıda iniş ile daha verimli bir şekilde çatımızdaki yağmur suyunu tahliye ediyoruz. Bu sistem sayesinde çatıdaki yağmur suyu tahliye edilerek bir depoda toplanıyor ve bu su ile ağaç ve çimler sulanıyor." dedi.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları