18 Nisan 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Öğrenciler İçin Verbatim Ürünleri
20 Ağustos 2008 Çarşamba 12:32

Öğrenciler İçin Verbatim Ürünleri

Verbatim, yeni okul dönemi için velilere okul alışverişinde, öğrencilerin artan depolama ihtiyacı içinde olduklarını da hatırlatıyor.

Profesyonel ve teknoloji meraklılarına USB bellekler ve CD/DVD-R"lar sunan Verbatim"in, bir diğer hedef grubu da öğrenciler. Verbatim, gelecek ay başlayacak olan yeni okul dönemi için velilere okul alışverişinde, bilgisayarların eğitimde giderek artan biçimde kullanılmaya başlandığını ve öğrencilerin artan depolama ihtiyacı içinde olduklarını da hatırlatıyor.

Avrupa Yaşama ve Çalışma Koşullarını Geliştirme Vakfı tarafından 2007 yılında yapılan bir araştırma, bilgisayar kullanımı konusunda bilgi yetersizliğinin iş bulmayı zorlaştırdığını ortaya koydu. Bu nedenle bilgisayar kullanma becerisinin okul yıllarında kazanmak giderek daha da önem kazanıyor.

Bilgisayar kullanımını erken yaşlarda okulda öğrenen öğrenciler başarılı iş yaşamına avantajlı biçimde başlama fırsatı buluyorlar. Bilgisayar kullanımın öğrenmenin yollarından biri de bazı ev ödevlerini evde bilgisayarda yapmaktan geçiyor. Öğrenciler ödevlerinin kolaylıkla USB sürücüler ve CD/DVD-R"lar gibi taşınabilir depolama ünitelerine saklayıp öğretmenlerine verilebilir veya sınıfta sunabilirler.

Verbatim"im 1-16 GB depolama kapasiteli "Depola ve Taşı" Store "n" Go USB sürücüsü bu tür çalışmaları gerçekleştirmenin yollarından biri. Sistem sadece yüklü miktarda veriyi depolamakla kalmıyor aynı zamanda içeriğin diğer bilgisayarlara kolaylıkla aktarılmasına da olanak veriyor. Öğrenciler, uzun ev ödevlerini CD/DVD"lere aktarabilirler, böylece yazıcıdan sayfalar dolusu çıkış almak da gerekmez, bu yolla çevrenin korunmasına da katkıda bulunmuş olurlar. Verilerin tekrar tekrar yazılabildiği CD/DVD-R"ler ve CD/DVD-RW"lar bu amaç için en ideal ürünler arasında. Ayrıca, Verbatim"in CD-R ürünlerinde inkjet printer kullanarak disk yüzeyine istenilen metin veya gorsel basılabiliyor. Yazıcısı olmayanlar için ise Verbatim CD kalemlerinin kullanılmasını öneriyor.

Verbatim"in external hard diskleri özellikle büyük projeler için cok kullanışlı. 3.5" formatındaki diskler 1 TB boyutunda, 2.5" formatındaki diskleri ise 500 GB boyutundaki veriyi saklayabiliyor. Böylece öğrenciler multimedia projeleri için gerekli sisteme sahip oluyorlar.

Verbatim EUMEA Halkla İlişkiler Müdürü Maria Csilics "Öğrencilerin bilgisayar kullanmayı okulda öğrenmeleri çok önemli. Depolama sistemlerimiz evdeki ve okuldaki bilgisayarlarında yaptıkları çalışmaları bir diğerine aktarmak konusunda çok daha verimli çözümler sunuyor. Böylece öğrenciler modern media sistemleriyle çalışmak konusunda çok daha deneyimli oluyorlar." dedi.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları