25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Office 365 Türkçe Olarak Piyasada
29 Haziran 2012 Cuma 13:35

Office 365 Türkçe Olarak Piyasada

Microsoft, Office deneyimini buluta taşıyan yeni nesil iletişim ve birlikte çalışma çözümü Office 365’i Türkiye’de Türkçe olarak hizmete sunuyor.

Microsoft’un geçen yıl Kasım ayında deneme sürümünü yayınladığı yeni nesil bulut çözümü Office 365, 27 Haziran’dan itibaren Türkiye’de Türkçe olarak tüketicilere sunuluyor.  Profesyonellerden kurumsal firmalara kadar her ölçekte kuruma yönelik yeni nesil bulut verimlilik hizmeti sağlayan Microsoft Office 365, profesyonellere ve kurumlara, zamandan ve paradan tasarruf ederek değerli kaynaklarını daha etkin kullanabilme imkânı tanıyor. Bugünden itibaren aylık 7.20 TL’den başlayan paket fiyatlarla kurumlar ve profesyoneller Office 365 hizmetlerini kullanmaya başlarken, öğrenciler ve eğitimciler ise Office 365’in sunduğu bulut tabanlı iletişim ve birlikte çalışma araçlarından ücretsiz yararlanabilecek.

Microsoft Office, Microsoft SharePoint Online, Microsoft Exchange Online ve Microsoft Lync Online ürünlerini bir arada sunan Office 365, çalışanlar için PC, tablet ve mobil telefonlarından kolaylıkla birlikte çalışmalarını mümkün kılan yeni yöntemler, kurumlar için ise bulut üzerinde ihtiyaç duydukları güvenlik ve bilişim teknolojileri denetimlerini sağlıyor. Office 365 ile buluta geçmek için kurum veya çalışanların çalışma yöntemlerini değiştirmelerine gerek kalmıyor, çünkü hizmet Microsoft Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Access gibi herkes tarafından bilinen ve güvenilen verimlilik araçlarını temel alıyor.

Office 365’i deneme sürümü yayınlandığından bu yana Türkiye’de bugüne kadar 5 binden fazla kurumun hizmeti denediğine dikkat çeken Microsoft Türkiye Office Pazarlama Grup Müdürü Onur Görür, “Bugün bilgi çağından, bilgiyi kullanarak birlikte çalışma çağına geçiyoruz. Office 365, kurumsal çapta birlikte çalışma olanağını herkes için sağlayarak bu dönüşümü hızlandıracak. Office 365’in hem KOBİ’ler hem de tüm kurumlar için oldukça verimli ve kârlı bir seçim olduğuna inanıyoruz. Türkiye’de bugüne kadar 5 binin üzerinde müşterimizde 75 binden fazla kullanıcı Office 365’i denedi. Microsoft Türkiye olarak KOBİ’lere işlerini geliştirerek büyümelerine destek olacak Office 365’i Türkiye’de Türkçe olarak sağlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. KOBİ’ler ve diğer tüm şirketler Office 365 çözümlerini bugünden itibaren direkt Microsoft’tan ya da Microsoft iş ortaklarından satın alabilecekler. Onur Görür Nisan ayında Microsoft Türkiye ve Vodafone Türkiye CEO’larının birlikte duyurdukları uluslararası işbirliğine değinerek, “KOBİ’lerimiz Microsoft Office 365 çözümlerine Temmuz ayından itibaren Vodafone Türkiye ortaklığıyla; Vodafone Kırmızı Bulut çatısı altında da ulaşabilecekler ” dedi.

Bundan yaklaşık 4 ay önce mevcut e-posta sistemlerini terk ederek Microsoft Office 365’e geçtiklerini belirten Honda Türkiye Planlama Departmanı Müdür Yardımcısı Mete Karabıçak, “Eski e-posta sistemimizin yol açtığı 3-4 günlük kesintiler işimizi sekteye uğratırken Office 365’i kullandığımız süre boyunca hiçbir kesinti yaşamadık. Planlama departmanı olarak e-posta sistemiyle uğraşmak yerine kendi işimize odaklanma fırsatı bulduk. Bizim için e-posta yönetimi sadece rutin kullanıcı hesabı açma ve kapama işlemine indirgendi; neredeyse e-posta sisteminin varlığını bile unuttuk” diye konuştu.

Office 365 ile iletişim maliyetlerini üçte iki oranında azalttıklarını kaydeden Çelikel Alüminyum Bilgi İşlem Yöneticisi Özlem Eroğlu Uşun ise “E-posta sunucusu, yedekleme ve arşivleme sistemleri için gerekli donanım ve yazılım maliyetlerini ve bunların yönetimi için gerekli personel ihtiyacını ve bakım maliyetlerini Microsoft Office 365 için beş yılda ödeyeceğimiz rakamla karşılaştırdığımızda, Office 365’in çok daha avantajlı olduğunu gördük. Üstelik Office 365 ile kullandığımız çözümler sürekli güncel kalıyor” dedi.

Microsoft’un sunduğu Office 365 hizmetleri sayesine KOBİ’ler Office Web Apps, Microsoft Exchange Online, Microsoft SharePoint Online, Microsoft Lync Online uygulamalarının yanı sıra web sitelerini yalnızca 15 dakika içinde, ayda kullanıcı başına 10.80 TL karşılığında çalışır hale getirebiliyor. Aynı zamanda Office 365 kurumlar için ilk kez, kullandığın kadar ödeme yöntemiyle ayda kullanıcı başına 21.60 TL karşılığında Microsoft Office Professional Plus masaüstü yazılımıyla geliyor. Kurumlar bugünden itibaren Türkçe olarak kullanıma sunulan Office 365’i www.office365.com adresinden 30 gün ücretsiz olarak deneyebiliyor ve yine bu web sitesinden satın alabiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları