18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ödülü İle Süt Kooperatifi Kuracak
22 Mayıs 2008 Perşembe 15:25

Ödülü İle Süt Kooperatifi Kuracak

Yarına Merhaba Proje Yarışması'nın Nisan ayı birincisi,İzmir'den Züleyha Yavuz, kadınlara kooperatifçilik eğitimi vererek, süt kooperatifi kurmayı amaçlıyor.

Avon"un kadınları güçlendirmek ve desteklemek amacıyla 18 ülkede gerçekleştirdiği Yarına Merhaba Proje Yarışması'nın Nisan ayı birincisi, kadınlara kooperatifçilik eğitimi vererek, süt kooperatifi kurmak ve süt ürünleri satışı gerçekleştirmeyi amaçlayan projesi ile İzmir"den Züleyha Yavuz oldu.

Yavuz, kazandığı bu ödül ile muhtarlıklar aracılığı ile köylere ilan dağıtacak ve iki pilot köy seçecek. Pilot olarak seçilecek iki köyde 25 - 45 yaş arası 14 - 15 kadına eğitim verilerek, kooperatifçilik hakkında bilgilendirilmeleri sağlanacak.

Avon Internet sitesi www.avon.com.tr"de yer alan Yarına Merhaba Proje Yarışması'na başvuran yüzlerce projenin arasından, Yarına Merhaba Proje Yarışması Jürisi tarafından yarışma kriterlerine uygun bulunarak seçilen proje sahibine, projesini gerçekleştirebilmesi için 5.000 YTL para ödülü veriliyor.

Türkiye"de Mayıs 2007 tarihinde başlayan Yarına Merhaba Proje Yarışması"nda bugüne dek kazananlar,

• İstanbul'dan Gülten Eren, Ev hanımlarının el becerileri konusunda eğitimini sağlamayı amaçlayan projesiyle,
• Kırıkkale'den Hayriye Gerger Altıner, Fenilketonüri"nin teşhis ve diyeti hakkında anneleri bilinçlendirme projesiyle,
• Kocaeli'nden Işıl Devrim Saltan, çocuk psikolojisi konusunda anneleri eğitmeyi amaçlayan projesiyle,
• Kırklareli'nden Gürsel Çilingiroğlu, kendi işini kurmak isteyen kadınlara Girişimcilik Eğitimi vermeyi amaçlayan projesiyle,
• Diyarbakır'dan Adnan Çelik, salgın hastalıklara karşı halkı bilinçlendirmek amacıyla eğitim vermeyi amaçlayan projesiyle,
• Antalya'dan Figen Bakış Yılmazmaden, engelli çocuklar için bakım evi açmayı planlayan projesiyle,
• Konya'dan Belgüzar Başaran, MS (Multıpl Skleroz) hastalığı bulunan kadınlara ve ailelerine psikolojik destek vermeyi ve hastalara tedavi sürecinde koçluk yapılmasını sağlamayı amaçlayan projesiyle,
• İstanbul'dan Nehir Kuyurtar, yatılı olarak lise eğitimi alan görme engelli kızların, gönüllü üniversiteli kızların koçluğunda desteklenmesini amaçlayan projesiyle,
• Sivas'tan Ömür Tulunay, Sivas"ın dış mahallerindeki kadınlara okuma yazma eğitimi vermeyi amaçlayan projesiyle,
• Bitlis'ten Rüya Mermutlu Saluk, Bitlisli kadınları doğum kontrolü ve sağlıklı hamilelik konusunda bilinçlendirmeği amaçlayan projesiyle oldu.


Yarına Merhaba Proje Yarışması Hakkında

Yarına Merhaba Proje Yarışmasının katılım konuları; 2007 Avon Uluslararası Kadın Araştırması sonuçları ile paralel olarak; İş Geliştirme, Sosyal Hizmetler ve Eğitim & Bilinçlendirme olarak belirlendi.

Yarışma kapsamında Avon internet sitesinden 3 ayrı kategoride yapılan başvurular değerlendirilerek, her ay bir proje, Yarına Merhaba Proje Yarışması Jürisi tarafından 5.000YTL"lik para ödülüne layık görülüyor.. Yarına Merhaba Yarışması jüri üyeleri arasında gazeteci-yazar Nurten Erk, Şirin Sever, Selcen Doğan Akay, gazeteci ve TV programcısı Tuluhan Tekelioğlu, Ogilvy-Türkiye Ülke Başkanı Aytül Özkan Gülçelik, Silk&Cashmere CEO"su Ayşen Zamanpur, Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Beyza Oba ve Avon Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler Müdürü Eda Bekem yer alıyor.

Yarışma ile ilgili detaylı bilgiye http://www.hellotomorrow.avon.com/tr/web/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları