25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ODTÜ Kuzey Kıbrıs’ta Yüksek Lisans
07 Mayıs 2012 Pazartesi 13:10

ODTÜ Kuzey Kıbrıs’ta Yüksek Lisans

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu, önümüzdeki akademik yılda iki farklı yüksek lisans programına öğrenci kabul edecek.

Mezunlarını bir önceki akademik yılda veren Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler  ile Sürdürülebilir Çevre ve Enerji Sistemleri lisansüstü programlarına başvurular internet sayfaları üzerinden yapılabilecek. Başvurular Ağustos 2012’ye kadar sürecek. Detaylar, ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu’nun  www.ncc.metu.edu.tr adresli resmi sayfasından takip edilebilir.

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler yüksek lisans programı, bu alanda yüksek lisans yapmak isteyenlere geniş bir yelpazeden hitap eden bir program. Programa özel ilgi duyabilecekler arasında siyaset bilimi, tarih, uluslararası ilişkiler, ekonomi mezunları ile kalkınma alanında deneyimi olanlar ve ulusal ya da uluslararası örgütlerde çalışmış olanlar bulunuyor.

Eylül 2010’da ilk öğrencilerini kabul eden ve eğitim vermeye başlayan Sürdürülebilir Çevre ve Enerji Sistemleri programını da disiplinler arası bir yaklaşım. Sürdürülebilir Çevre ve Enerji Sistemleri yüksek lisans programı, sadece Kıbrıs adasında değil bulunduğumuz coğrafyada da, “ilk” olma özelliği taşıyor. Programda, Yaşamsal Üçlü olarak nitelendirilen “çevre-enerji-su kaynakları konularında eğitim verilirken sosyal projelere de destek veriliyor. Programın en dikkat çeken özelliği olarak hem sosyal bilimlerden hem de fen bilimlerinden öğrenci kabul etmesi gösteriliyor. Her iki yüksek lisans programının da eğitim dili İngilizce ve süresi 2 yıl...
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları