20 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
OBase IBM Yazılım Zirvesinde
15 Ekim 2007 Pazartesi 14:26

OBase IBM Yazılım Zirvesi'nde

OBase, IBM Yazılım Zirvesi'nde İşlenen Veri Işıldar başlıklı sunumuyta kurumsal verileri aydınlatmanın yollarını anlatacak.

OBase, 18 Ekim İstanbul Swissotel ve 22 Ekim Ankara Sheraton'da düzenlenecek olan IBM Yazılım Zirvesi'nde İşlenen Veri Işıldar başlıklı sunumuyla son dönemde iş dünyasının kurumsal stratejiler doğrultusunda farklı iş süreçlerini bütünleştirme noktalarında "iş süreçleri entegrasyonu" gereksinimleri ve IBM Information Server'ın bilgi mühendisleri ve uzmanlara sunduğu olanakları aktararak, bilgi yönetimi süreçlerindeki başarı örneklerini davetlilerle paylaşacak! OBase 18 Ekim saat 11:20-12:00 saatleri arasında İstanbul SwissOtel'de "İşlenen Veri Işıldar" ve 14:50 - 15:30 saatleri arasında IBM'le birlikte "Veri Ambarları ve Etkin Karar Destek Sistemleri" başlıklı sunumları gerçekleştirecek. OBase, 22 Ekim Ankara Sheraton programında da 10:50 - 11:30 saatleri arasında yer alacak.

OBase Genel Müdürü Bülent Dal, "İşlenen Veri Işıldar" başlıklı sunumunda kurumsal verilerin iyileştirilmesi ve iş stratejileri doğrultusunda bütünleştirilmesi konusunda IBM Information Server'in sunduğu kapsamlı çözüm setinin; ETL'in ötesindeki servis odaklı mimarisindeki "anla", "temizle", "dönüştür" ve "federe et" paralel süreç yönetimiyle kurumsal bilgi erişimi ve paylaşımına kazandırılan sistematik ve bütünsel teknolojik yaklaşımına değinecek.

Perakende ve ilaç sektöründe ortaya çıkan kritik bilgi yönetimi gereksinimleri ve veri entegrasyonu tecrübeleri, Benetton ve Hedef Alliance örnekleri üzerinden Benetton IT Yöneticisi Hakan Kepoğlu ve Hedef Alliance Bilgi Sistemleri Direktörü Engin Kavas tarafından değerlendirilecek. Her iki şirketin bilgi teknolojileri yöneticisi, farklı operasyonel süreçlerde ortaya çıkan entegrasyon ihtiyaçları karşısında, IBM Informatiın Server'ın karlılık ve verimlilik noktasında oynadığı role değinecek.

OBase, kurumsal bilgi yönetimi konusunda Türkiye'nin en deneyimli ekibiyle veri ambarı, veri entegrasyonu, iş zekası ve veri madenciliği gibi konularda en kapsamlı ve ileri teknolojilerle bütünleşik çözüm ve hizmetler sunuyor. OBase, Avea, Marks&Spencer, Migros, Hedef Alliance, Benetton ve Pepsi'nin de aralarında bulunduğu müşterilerinin, detaylı şirket verilerinden; raporlama ve analiz etme aşamalarında güvenilir ve etkin kararlar için hazır hale getirilmesinde çözüm sağlıyor.

OBase Genel Müdürü Bülent Dal, IBM Yazılım Zirvesi'ne katılımlarıyla ilgili olarak; veri kalitesini arttırmaya yönelik geniş ve güvenilir imkanları tüm bilgi yönetimi profesyonelleri, bilgi mühendisleri ve bilgiye önem veren son kullanıcılarla paylaşmayı hedeflediklerini söyledi. Bülent Dal ayrıca, IBM Information Server ürün ailesinin İş Kullanıcıları, Uzmanlar, Geliştiriciler Bilgi Mühendisleri DBA'ler ve Veri Analistleri'nin güvenilir, anlaşılır ve entegre platformlar konusundaki beklentilerine cevap veren gelişmiş işbirliği ve veri paylaşımı anlayışına dayanan Birleştirilmiş Metadata Management araçlarından da söz edecek.

Son zamanlarda yapılan araştırmalar, IT alanında Veri Entegrasyon projelerinin, sadece ETL kapsamıyla sınırlı kalmayarak; kaynak sistem analizleri, veri temizliği, mantıksal dönüşüm yapısı, veri yönetimi hizmetleri ve ayrı uygulama sistemleri arasındaki bağlantı gibi tüm bilgi teknoloji aşamalarını içine alan yatırımlar olarak değerlendiriliyor. Bu çerçevede IBM Information Server, yapılan yatırımın karşılığını çok kısa sürede veren, yapılan yatırımın geri dönüşünü garanti eden bir platform sunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları