28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
OBASE, MicroStrategy 9u Tanıttı
09 Nisan 2009 Perşembe 13:45

OBASE, MicroStrategy 9'u Tanıttı

OBASE, MicroStrategy 9 ile gelen benzersiz yenilikleri, iş ortakları ve müşterilerinin katılımıyla Marriott Hotel'de tanıttı.

Türkiye"de bilgi yönetimi konusunda hizmet veren en eski ve köklü yazılım şirketlerinden OBASE'in distribütörlüğünü yaptığı MicroStrategy"nin (Nasdaq: MSTR), son on yılda çıkardığı en geniş iş zekası platformu MicroStrategy 9"un tanıtımı, Amerika ve Avrupa"dan sonra 8 Nisan"da İstanbul"da yapıldı. OBASE, diğer adı Orion olan yeni versiyonun, 2009 Ocak ayında Las Vegas"ta ilk kez tanıtıldığı MicroStrategy World Konferansı"na Turkcell ile birlikte katılarak, Türk telekom sektöründeki iş zekası deneyimlerini paylaşmıştı.

MicroStrategy Ortadoğu ve Avrupa İş Ortaklarından Sorumlu Direktör Juergen Löffelsender konferansa konuşmacı olarak katıldı. Löffelsender: MicroStrategy 9 ile İş Zekası"nda sunulan yenilikleri: "Firmalar genelde hem departmantal hem de kurumsal iş zekası uygulamalarını bir arada yürütüyorlar. MicroStrategy 9 yeni ve gelişmiş özelliklerinin sağladığı performans, ölçeklenebilirlik ve etkinliği ile geniş ölçekli kurumsal iş zekası uygulamalarının artan veri hacmi, kullanıcı sayısı ve analitik ihtiyaçlarını karşılıyor. Departmantal iş zekası uygulamaları için ise MicroStrategy 9; IT personeli yerine direk iş kullanıcılarının hızlı ve kolay bir şekilde kendi iş zekası uygulamalarını geliştirebilmeleri için yenilikçi fonksiyonlar sunuyor. Kurumsal standartlaşmayı ve konsolidasyonu destekleyen MicroStrategy 9, departmantal iş zekasından kurumsal iş zekasına dönüşümü kolaylaştırıyor." dedi.

OBASE adına sunum yapan İş Zekası Çözümleri Yöneticisi Ozan Tercan: "İş Zekası çözümleri şirketlere, tüm verileri ve iş süreçlerinin bütünleştirerek, zorlu ekonomik koşullar altında daha güvenilir ve verimli karar alma becerisi kazandırıyor. Bu noktada MicroStrategy 9, artan veri hacimleri ve kullanıcı sayıları da göz önünde tutulduğunda, daha ölçeklenebilir ve kurumsal birimlerin de yüksek performansta çalışabildiği uyumlu bir yapı ortaya koyuyor" şeklinde konuştu. Tercan konuşmasına: "Şirketlerin birleşmesi ve büyümesi noktasında, İş Zekası sistemlerinin önemi; tüm operasyonlar, iş birimleri, departmanlar, şubeler ve yönetim birimlerinin merkezi olarak yönetilmesinde daha da ön plana çıkıyor. Özellikle global ölçekteki şirketlerin yeni gereksinimlerinde, iş zekası yazılımlarının destekleyici olması, şirketlerin verimliliğinde kilit rol oynuyor. MicroStrategy 9"un güncel raporlamaları, dashboard"ları ya da OLAP analizleri, farklı ülke dillerinde de görüntülenebiliyor. Buna ek olarak, farklı lokasyonlarda çalışan geliştirme ekipleri de aynı iş zekası platformu üzerinden koordineli olarak çalışabiliyor" bilgisini de sözlerine ekledi.

İş Zekası uzmanları ve IT yöneticilerinin davetli olduğu toplantıda; MicroStrategy 9"un öne çıkan teknolojisi In-memory ROLAP oldu. İş Zekası sistemlerinin gün geçtikçe artan veri hacmi ve kullanıcı sayısı karşısında sorgu performansı problemi ile karşı karşıya kalındığı, MicroStrategy 9 sürümünde bulunan "new adapting caching" (uyumlu önbellekleme) olarak da adlandırılan bu özellik sayesinde, 64-bit Unix, Linux ve Windows sistemleri ile de uyumlu olarak raporlar, dashboardlar ve OLAP Analizlerinden de direkt olarak sorgu yapılabildiği belirtildi. MicroStrategy 9 ile gelen özellikler arasında yer alan SQL optimizasyonları ile, kompleks metrikler için gereken özel sorgular da çalıştırılabilecek.

Avrupa ve Amerika"dan sonra Türkiye"ye durağını da tamamlayan MicroStrategy 9 Roadshow, Nisan ve Mayıs ayı süresince Meksika, Brezilya, İspanya, Singapur ve Avustralya"yada da iş zekası uzmanları ve iş kullanıcılarıyla buluşacak.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları