05 Ağustos 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Novell, İş Ortakları İle Büyüyor
24 Ağustos 2008 Pazar 12:45

Novell, İş Ortakları İle Büyüyor

Novell, Türkiye'deki iş hedeflerine paralel olarak iş ortakları sayısını artırarak büyümeye devam ediyor.

Dünyanın önde gelen kurumsal altyapı yazılım şirketlerinden Novell"in Türkiye"deki yapılanması hızla gelişiyor. Kimlik yönetimi, sanallaştırma ve Linux konularında en son teknolojileri Türkiye"deki müşterilerinin kullanımına sunan Novell, SAP ve Microsoft gibi önemli teknoloji şirketleriyle yaptığı anlaşmalarla birlikte çalışabilirlik konularında da önemli adımlar atıyor.

Sanallaştırma, güvenlik bilgi ve olay yönetimi, kimlik yönetimi, bunlarla birlikte gündeme gelen Green IT (Yeşil BT) konuları ve Linux kullanımını yaygınlaştırma Novell"in önümüzdeki dönem yeni iş ortaklarıyla odaklanacağı alanlar olacak. Yurt çapında geniş servis ağına sahip iş ortaklarıyla Novell ürün ve çözümlerine ihtiyaç duyan kişi ve kuruluşlara verilecek hizmetlerle, BT maliyetlerinin azaltılması ve iş verimliliğinin artırılması hedefleniyor.

Novell, yurtdışındaki faaliyetleri ve yeni çözümleri hakkında bilgi vermek için iş ortaklarıyla bir araya geldi. İş ortakları toplantısına Novell Türkiye ekibinin yanı sıra Novell EMEA (Avrupa Ortadoğu ve Afrika) Bölgesi Operasyon Direktörü Martin Smith de katıldı. Martin Smith, Novell'in tüm dünyada olduğu gibi Türkiye pazarında da iş ortakları ile büyüdüğünü, Türkiye pazarının ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Türkiye pazarına yapılan yatırımların da artarak devam edeceğinin altını çizen Smith, Novell'in Türkiye pazarında iş ortakları sayesinde ivme kazandığını ifade etti.

Novell Türkiye Operasyon Müdürü Şebnem Aydemir, "Yurtdışında tanıtılan yeni ürünlerimizi Türkiye"deki müşterilerimizin kullanımına çok kısa sürede sunuyoruz. Novell Türkiye ekibi olarak iş ortaklarının Novell çözümleri alanında bilgilendirilmesi, geliştirilmesi için her konuda destek veriyoruz" dedi.

Normdata, Senkron, Biznet, GlassHouse, Doğan Bilgisayar ve Novell Ana Dağıtıcısı Linkplus'ın da katıldığı Novell İş Ortakları Toplantısı'nda sanallaştırma, sanallaştırma yönetimi, SIEM, Linux, birlikte çalışabilirlik çözümleri gibi alanlardaki yenilikler ve önümüzdeki dönemde Türkiye pazarının bu alanlarda geliştirilmesine yönelik yapılacak çalışmalar konuşuldu.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları