25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Novell, Gartnerda Yine Lider
29 Eylül 2007 Cumartesi 14:04

Novell, Gartner'da Yine Lider

Gartner'ın yayınladığı 2007 ikinci yarı "Magic Quadrant for User Provisioning" raporunda Novell, liderler kategorisinde pozisyonlandırıldı.

Gartner'ın analistlerinden Earl Perkins ve Roberta j. Witty tarafından hazırlanan raporda Novell Identity Manager çözümünün müşterilerin uyarlama ve yönetim maliyetlerini azalttığı, kolaylaştırdığı ve kullanıcı rollerini daha güvenli yönettiği ve endüstri regulasyonlarına uyumlu hale getirdiği açıklandı.

Gartner'a göre, "User provisioning BT proje uygulaması olmanın ilerisine giderek bir işletme programı haline gelmiştir. Tedarikçiler ihtiyaçları tanımlayarak, bunları en etkin şekilde adreslemektedirler.Bu ana kriterler ile pazarda birbirine yakın pazar payları veya gelirleri ortaya çıkmıştır."

En yeni sürüm olan Novell Identity Manager 3.5, Novell'in yetkilendirmesi ile yüksek seviyede entegrasyon, single sign-on ve güvenlik bilgi ve olay monitörleme çözümü sunuyor. Identity Manager 3.5 geliştirilmiş görsel modelleme, iş akışı tasarımı ve self-servis özelliği gibi esnek araçlarla sistem yöneticisinin sistem giriş eziyetini azaltıp, tüm heterojen sistemlerde kullanıcı güncelleme ve silme özelliği sağlıyor.

Novell Kimlik ve Güvenlik Yönetimi Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jim Ebzery "Novell olarak Identity Management alanındaki liderliğimizi sürdüreceğiz. Bu liderliğimizi Kimlik Yönetimi'nde geliştirilmiş rol yönetimi özellikleri, yenilikçi verimlilik araçları ile müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın ihtiyaçlarını adresleyerek devam ettireceğiz" dedi.

Gartner'ın Novell değerlendirmesini içeren rapora aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. www.novell.com/products/identitymanager/provisioning/gartner.pdf

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları